|

Wasze hity

KEI

Od 12 marca do odwołania wszystkie kina zamknięte !

Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wszystkie placówki kulturalne w Polsce: muzea, teatry oraz kina zostały zamknięte do odwołania !

Gdy tylko będzie znana data ponownego otwarcia kin, niezwłocznie ją podamy.

Wyświetlany poniżej repertuar jest nieaktualny !
Wyświetlamy go jedynie aby wyszukiwarki internetowe nie uznały strony za nieaktywną.

Kinoteka

pl. Defilad 1
Tel. (22) 551 70 70

Zobacz repertuar kina Kinoteka

Istniejemy od 2001 roku, w miejscu w którym niegdyś widzów przyciągały sztandarowe sale kinowe w Warszawie: Przyjaźń, Młoda Gwardia i Wiedza. Kinoteka, mieści się w Pałacu Kultury i Młodzieży, samym sercu stolicy. Łączy tradycję i atmosferę 50 lat historii powojennej Warszawy z nowoczesnością, spełniających najwyższe standardy sal projekcyjnych. W socrealistyczny rozmach budowniczych Pałacu Kultury udało nam się wpisać rozwiązania techniczne, gwarantujące wygodę i satysfakcję widza. Naszą ofertę stanowią zarówno najgłośniejsze premiery jak i awangardowe kino niezależne oraz współczesne dokumenty. Jednym słowem, kierujemy ją do wyrobionego widza, oczekującego od kina czegoś więcej niż aluminiowy design i zapach popcornu.

Niepowtarzalny charakter kina sprawia, że jest miejscem najważniejszych pokazów oraz filmowych premier z udziałem gwiazd światowego oraz polskiego kina. W Kinotece odbywały się m.in.:

* Premierowa Gala Kalendarza Pirelli 2002
* uroczystość rozdania Złotych Kaczek
* Festiwal MiFF
* Rozdanie nagród Złote Orły
* Festiwal Planete Doc Review
* Grand Press Photo
* Fenomeny Przekroju

Wyjątkowo bogaty wystrój wnętrz: eleganckie foyer, wręcz monumentalne pałacowe przestrzenie z rzędami klasycystycznych kolumn i kryształowymi żyrandolami tworzą atmosferę, której daremnie szukać w innych tego typu miejscach w Warszawie. Będąc u nas wolną chwilę mogą spędzić Państwo przy filiżance aromatycznej kawy w jednej z dwóch naszych kawiarń lub w letnim ogródku.

Położenie w samym centrum Warszawy gwarantuje łatwy dojazd do nas: w bezpośredniej bliskości znajdują się m.in. Dworzec Centralny, stacja metra Centrum, liczne przystanki autobusowe i tramwajowe. Wszystkie drogi prowadzą do Kinoteki!

Zobacz mapę wszystkich kin

Zobacz mapę wszystkich kin

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

1 czerwca
22 maja
15 maja

Zapowiedzi

Repertuar Kin