|

Top 10

  1. Dune
  2. House of Gucci
  3. No Time to Die
  4. Spider-Man: No Way Hom...
  5. The Matrix Resurrectio...
  6. Around the World in 80...
  7. Rifkin's Festival
  8. Dziewczyny z Dubaju
KEI

Charlie Wilson's War


Directed by: Mike Nichols

Cinema program "Charlie Wilson's War" in Warszawa

No showtimes for movie "Charlie Wilson's War" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Wojna Charliego Wilsona
Original title: Charlie Wilson's War
Runtime: 97 min.
Production: USA , 2007
Release Date: 22 February 2008
Distribution: UIP

Directed by: Mike Nichols
Cast: Tom Hanks, Julia Roberts, Philip Seymour Hoffman, Amy Adams

Charlie Wilson (Hanks) był kongresmenem z Teksasu, którego polityczny umysł, poczucie patriotyzmu oraz współczucie dla przegranych - na początku lat 1980-tych, na skutek rosyjskiej inwazji, takim przegranym był Afganistan - były dobrze maskowane przez wyjątkowo pogodną osobowość.
Długoletnia przyjaciółka Charliego, a bywało, że i kochanka, Joanne Herring (Roberts) była jedną z najbogatszych kobiet w Teksasie i zagorzałą antykomunistką. Zdając sobie sprawę z tego, że amerykańska odpowiedź na inwazję w Afganistanie była bardzo anemiczna, Herring namówiła Charliego, aby zrobił coś dla Mudżahedinów – legendarnych afgańskich wojowników o wolność – czyli pomógł usunąć sowieckich agresorów z ich ziemi zabezpieczając fundusze i broń. Partnerem Charliego w tym przedsięwzięciu był agent operacyjny CIA Gust Avrakotos (Hoffman), pracujący dla Ivy League, a przez to w znacznym stopniu pozbawiony możliwości korzystania ze swoich umiejętności.
Charlie, Joanne i Gust przemierzali świat tworząc niezwykłe porozumienie między Pakistańczykami, Izraelitami, Egipcjanami, prawnikami, a także specjalizującą się w tańcu brzucha artystką. Ich sukces był imponujący. W czasie dziewięcioletniej okupacji Afganistanu, fundusze Stanów Zjednoczonych przeznaczone na tajne operacje wymierzone przeciwko Sowietom, wzrosły z 5 mln USD do 1 mld USD rocznie. Czerwona Armia zaczęła wycofywać się z Afganistanu.Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1513 votes. | Rate movie

Movie trailer: Charlie Wilson's War

Your comments

afgan 10. March 2008, 1:01

Ciekawa historia ale ukazana w trochę zbyt "kowbojski" sposób.

ivett_k 6. March 2008, 14:45

Dobry film dla ludzi choć trochę interesujących się polityką i historią wojny w Afganistanie. Nie jest porywający, ale warto go obejżeć ze względu na istotne fakty w nim przedstawione, POLECAM!!!

poli 2. March 2008, 23:21

Kawalek ciekawej historii niestety bardzo slabo zekranizowanej. Film obarczony bardzo wysokim ryzykiem tego ze sie kompletnie nie bedzei podobal. Zero akcji, mnustwo gadania, czasem jakis smieszny tekst lub sytuacja ale niestet nie budzi zadnych emocji oprocz znudzenia.

Miron 2. March 2008, 1:28

Słaby film!!! Aktorzy się nie wysilili (może poza Hoffmanem momentami). Julia wogóle ma fatalną kreację - tak jak Sharon Stones w 'Nagim instynkcie 2' - gra nimfomankę, co z racji wieku wypada żałośnie. Ruscy pokazani z kolei jak imbecyle-sadyści co mocno podważa rzetelność wątku polityczno-historcznego.

gerste 27. February 2008, 21:33

Nie lubie Toma Hanksa. A w tym filmie jest wprost rewelacyjny, nie wiem kto moglby lepiej z takim wdziekiem i powaga zagrac kongresmena Wilsona. Lubie Julie Roberts - a w tym filmie sie jej boje. Przeszkadza mi zwykle cielesnosc Philipa S. Hoffmana, a w tym filmie tesknilam za nastepnym kadrem z nim na planie. Czyli: przemyslane, wiarygodne charaktery, swietne dialogi, dobre zdjecia, znakomity scenariusz. Widzialam wczoraj, dzisiaj ide jeszcze raz!

Magda 26. February 2008, 10:22

poważny, stonowany , spokojny film, bez wzlotów i upadków, bardzo ciekawa tematyka, jednak w kontekście tego, co potem stało się w Afganistanie (rządy talibów) zrobił na mnie bardzo smutne i przygnebiające wrażenie

aqua 23. February 2008, 22:11

bardzo, bardzo dobry film. zdecydowanie polecam ...

jancio 23. February 2008, 1:17

wlasnie wrocilem z tego, naprawde dobry film, polityczny ale sie miło ogląda.
polecam

tommm_b 7. February 2008, 16:03

REWELACJA! Mike Nichols jest po prostu nie do zagięcia.Idealnie stonowany, nie męczący film. A tematyka ciężka i trudna do lekkiego połknięcia. Jesli ktoś lubi filmy typu BARWY KAMPANII, FAKTY i AKTY, czy chociażby SYRIANA, doda ten do listy ulubionych. 10/10

Add new comment Charlie Wilson's War

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Premieres

21 January
14 January
7 January
5 January

Coming soon

28 January
4 February
11 February
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2022 Repertuary.pl