|

Top 10

  1. Najmro. Kocha, kradnie...
  2. Wesele
  3. No Time to Die
  4. Wyszyński - zemsta czy...
KEI

Cinema program "Wesele" in Warszawa

Cinema   Tuesday, 26 October
Morning Afternoon Evening
Atlantic 13:00
Cinema City Arkadia 2d 20:20 ticket
Cinema City Bemowo 2d 13:00 20:20 ticket
Cinema City Białołęka 2d 20:10 ticket 21:40 ticket
Cinema City Janki 2d 19:50 ticket
Cinema City Mokotów 2d 20:00 ticket
Cinema City Promenada 2d 20:10 ticket
Cinema City Sadyba 2d 19:30 ticket 21:40 ticket
KINOkawiarna Stacja Falenica 13:30
Multikino Młociny 20:20 ticket
Multikino Targówek 10:30 20:20 ticket 21:30 ticket
Multikino Ursynów 16:20 19:40 ticket 21:15 ticket
Multikino Wola 21:00 ticket
Multikino Złote Tarasy 10:00
Movie poster Wesele
Original title: Wesele
Production: Polska , 2021
Release Date: 8 October 2021
Distribution: Kino Świat

Directed by: Wojciech Smarzowski
Cast: Robert Więckiewicz, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Michalina Łabacz

Wojciech Smarzowski – twórca niezapomnianych obrazów: „Wołyń", „Drogówka", „Róża" oraz rekordowego hitu „Kler", który w kinach obejrzało ponad 5 milionów widzów, powraca z najbardziej przełomowym dziełem w karierze. „Wesele" to historia miłości tak mocnej, że przekracza granice, nie mieści się w ramach i jest silniejsza od wszelkich barier. To szczere spojrzenie na współczesny świat, a także dramatyczna podróż w przeszłość, która nikomu nie pozostanie obojętna. Jak mówi sam reżyser, jego najnowszy obraz ma być „opowieścią o manipulowaniu emocjami i ostrzeżeniem przed mową nienawiści”.


Wesele Anno Domini 2021. Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas. Panna młoda w zaawansowanej ciąży (Michalina Łabacz), zdecydowana na emigrację, z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża. Jej ojciec, lokalny biznesmen Rysiek (Robert Więckiewicz), tej nocy też ma więcej zmartwień niż tylko zamieszanie wokół ślubu córki. Interes życia wisi na włosku, a w tle są nie tylko wielkie pieniądze, ale także szczęście jego najbliższych. Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości, a wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk (Ryszard Ronczewski), do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat, kiedy poznał miłość swojego życia. Z każdą minutą rosną emocje i odżywają najgłębsze uczucia, historie burzliwych miłości dawnych i nowych kochanków przenikają się nawzajem. Stopniowo zatraca się granica między tym co kiedyś, a tym co teraz. Na jaw wychodzą tajemnice przeszłości, nakręcające spiralę zła, z której nie ma ucieczki. Mało komu udaje się zobaczyć coś więcej poza „swoimi własnymi” prawdami. A jeśli już się uda, to najczęściej w ukryciu – w obawie i strachu przed konsekwencjami i zdemaskowaniem. Świt zastanie bohaterów w różnej kondycji, stanie emocjonalnym i z różnym bagażem doświadczeń. Pewne jest tylko jedno – z tym weselnym kacem każdy będzie musiał poradzić sobie sam.


Pośród jak zawsze doskonałej obsady znaleźli się między innymi: Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Ryszard Ronczewski, Arkadiusz Jakubik, Mateusz Więcławek, Przemysław Przestrzelski i najnowsze aktorskie odkrycie twórcy „Kleru” – Agata Turkot. Za kamerą stanął stały współpracownik reżysera, Piotr Sobociński Jr, autor zdjęć do takich filmów jak „Wołyń", „Róża", „Drogówka" czy ostatnio nominowanego do Oscara „Bożego Ciała". Muzykę skomponował Mikołaj Trzaska, który współpracował z Wojciechem Smarzowskim przy takich tytułach jak „Róża”, „Drogówka” czy „Kler”. Za scenografię odpowiada nagrodzony Orłem i Złotymi Lwami Marek Warszewski, którego prace można było podziwiać w produkcjach „Miasto 44”, „Magnezja” czy „Najlepszy”.


Producentem filmu jest Studio Metrage w koprodukcji z Canal+.

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki FilmowejAverage rate: 8.0
rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0
20 votes. | Rate movie
IMDb© rate: Wesele on IMDb

Movie trailer: Wesele

Your comments

Grzela 22. October 2021, 19:25

Jeśli ktoś ma czas na idiotyzmy to niech ogląda to badziewie

opserfer 20. October 2021, 19:46

Duet Smarzowski i Jakubik byl od lat gwarancja wysokiego poziomu i swietnego kina. Byl bo na tym filmie zawiodlem sie bardzo. I nie zrozumcie mnie zle, nie chodzi o tematyke, ktora jest mocna i dla wielu kontrowersyjna. Chodzi o sposob w jaki film zostal zrealizowany. Troche tego, troche tamtego, troche tu, troche tam, troche teraz, troche lata temu. Wszystko jest poszatkowane na malutkie urywki akcji. To wszystko zaczyna sie potem mieszac i robic chaotyczne i do bolu nudne. Tak samo wiekszosc fabuly, dialogow i niesmiesznych "tekstow" kompletnie zabija ten film. Generalnie na koniec wiadomo o co rezyserowi chodzilo, ale ogladanie tego "arcydziela" to istna tortura. Porownujac do np. Wołynia (bo ciezko to cos porownywac do Drogowki czy Domu Zlego) to "Wołyn" byl 10/10 a ten film moze max 2/10.

ps. Komentarz Bolka z Gdanska ma sie nijak do tego co przedstawiono w filmie. Zwykle trolowanie !

joha 18. October 2021, 9:58

Rewelacyjny. Polecam gorąco,choć bardzo boli...

Bolek z Gdańska 16. October 2021, 18:40

Film zrobiony na zamówienie polityczne totalnej opozycji jak wszystkie filmy Wojciecha S. Filmy tego pana mają opluwać wszysto co polskie a promować europejskie zwyrodnialstwo z LGBT. Nie polecam.

Add new comment Wesele

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Premieres

22 October
15 October
8 October

Coming soon

29 October
5 November
10 November
11 November
12 November
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2021 Repertuary.pl