repertuary.pl
Film

Warszawa


Directed by: Dariusz Gajewski

Cinema program "Warszawa" in Warszawa

No showtimes for movie "Warszawa" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Warszawa

Runtime: 104 min.
Production: Polska , 2003
Release Date: 14 November 2003
Distribution: Gutek Film

Directed by: Dariusz Gajewski
Cast: Sławomir Orzechowski, Lech Mackiewicz, Dominika Ostałowska

Współczesna, wielowątkowa opowieść ukazująca 18 godzin z życia czwórki nieznajomych. Każde z nich przyjechało do Warszawy w ten sam zimowy dzień, by odmienić swoje życie i odnaleźć miejsce w tajemniczej, wymykającej się łatwemu opisowi metropolii. Drogi bohaterów będą się przecinać, a wzajemne spotkania na zawsze odmienią ich losy.

Klara (Agnieszka Grochowska) przyjeżdża, by zamieszkać ze swoim chłopakiem. Paweł (Łukasz Garlicki) szuka pracy. Wiktoria (Dominika Ostałowska) spotyka nieznajomego (Lech Mackiewicz), a ten wciąga ją w swoje podejrzane interesy. Ojciec (Sławoimir Orzechowski) szuka córki, która wyjechała do stolicy na studia i od trzech miesięcy nie dała znaku życia. Zimowy dzień ukazany w filmie, niektórych zbliży do spełnienia życiowych pragnień, innym przyniesie niespodziewane odkrycia dotyczące ich samych.


Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1371 votes. | Rate movie

Your comments

nikc 28. February 2004, 12:46

Film Absolutnie znakomity !!!
Nie zgadzam się z moimi przedmówcami ! film "Warszawa" Gajewskiego to nowe tchnienie w polskiej kinematografii. Film w niezwykle subtelny i poetycki sposób pokazuje fragmenty losów ludzkich, które ulagają splątaniu..Spoiwem łączącym staje się Warszawa, miasto tyleż ogromne co anonimowe i senne..surrealistyczne..dialogi wcale nie są złe, są one konsekwencją stylu i oddają w pewnym sensie atmosferę i klimat miasta.Dawno nie widziałem tak dobrego filmu w kinie ! po seansie przyszły mi na myśl dwa filmy o podobnym pomyśle :Rzeźnie - film francuskiej reżyserki Gleize i meksykański Amores Peros..Warszawa to kolejny genialny przykład tego, jak można pokazać kawałek życia bohaterów, przez pryzmat miasta..

Paulina 8. December 2003, 22:52

Gorzej niz kiepski
Nikomu nie polecam tego filmu.Nuda nuda i jeszcze raz nuda.Nie wiem kto pisal ten scenariusz nie wspominajac juz o płytkich dialogach.W tym filmie nic sie nie dzieje.Po obejrzeniu nie nasuwaja sie zadne pozytywne refleksje.Nie widzialam gorszego filmu!!

@ 26. November 2003, 19:59

@
Te, płycizna - od kiedy w psychologicznym filmie masz akcję...

padre 25. November 2003, 21:55

Jak możesz nazywać Dominike Ostałowską kiepską aktorką????

d 16. November 2003, 22:39

kicha!!
moim zdaniem niewarto sie w ogole fatygować na ten film i wydawac pieniędzy bo "warszawa" rzecz ujmując najogólniej jest po prostu lipna.brak akcji,proste niedokończone dialogi i słabi aktorzy to chyba wystarczy żeby film okazał sie porażka..niestety:(

Add new comment Warszawa

Your opinion about the movie: