repertuary.pl
Film

It's a Free World...


Directed by: Ken Loach

Cinema program "It's a Free World..." in Warszawa

No showtimes for movie "It's a Free World..." for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Polak potrzebny od zaraz
Original title: It's a Free World...
Runtime: 97 min.
Production: Wielka Brytania , 2007
Release Date: 7 March 2008
Distribution: SPI

Directed by: Ken Loach
Cast: Kierston Wareing, Juliet Ellis, Lesław Żurek

Polska. Robotnik budowlany, pielęgniarka, nauczycielka – wszyscy marzą o lepszym życiu. Jest ktoś, kto spełni ich marzenia. To Angie, właścicielka agencji pośrednictwa pracy. Wystarczy wpłacić 1 500 zł. i można się pakować. Bramy angielskiego raju stoją otworem.

Anglia. Zwerbowani do pracy ludzie przeżywają gorzkie rozczarowanie. Czeka ich wykorzystywanie, ciężka praca, wysokość zarobków znacznie różni się od obiecanych. Nie opuszcza tęsknota za domem.

Oszukani robotnicy będą chcieli pomścić swoją krzywdę. Jednak Angie walczy. Nie po to założyła agencję, by łatwo się poddać.


Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1643 votes. | Rate movie

Your comments

qqa 14. March 2008, 14:41

fakt. zajeżdża mi to rasizmem na kilometr. najlepiej pokazywać polaków jako poczciwych roboli co to "marzą o lepszym życiu" bo u nich w kraju to głód i smród. oczywiście nikt nie pokaże polskiego managera albo informatyka, bijącego na łeb swoich angielskich konkurentów, albo angoli nie wpuszczanych do polskich klubów bo za biednie wyglądają. mam się czuć zaszczycony, że pokazano nas jako sierotki, którym łaskawie ktoś dał pracować. kij w oko każdemu kto robił ten film.

rocky 10. March 2008, 1:34

Ten film potwornie uogólnia.Lewacki reżyser chciał ukazać dramat biednych workerów a tak naprawdę wyrządził pracującym w Anglii Polakom niedzwiedzią przysługę. Ten film zestawia ich w jednym szeregu z nielegalnymi imigrantami z Iranu,Bałkanów i bezdomnymi. Zupełnie tak jakby Polacy nie byli obywatelami UE i ogromna większość z nich nie pracowała tam w legalny sposób,przyzwoicie zarabiając i żyjąc(w całym filmie nie ma tam ani jednego takiego przykładu!)-niestety lewicowy reżyser wolał skupić się na powielaniu stereotypów znanych z angielskich brukowców niż naprawdę zbadać zekranizowaną przez siebie kwestię.Totalna ignorancja.

Add new comment It's a Free World...

Your opinion about the movie: