repertuary.pl
Film

The Matrix Resurrections


Directed by: Lana Wachowski

Cinema program "The Matrix Resurrections" in Warszawa

No showtimes for movie "The Matrix Resurrections" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Matrix Zmartwychwstania
Original title: The Matrix Resurrections
Runtime: 140 min.
Production: USA , 2021
Release Date: 22 December 2021
Distribution: Warner

Directed by: Lana Wachowski
Cast: Keanu Reeves, Jonathan Groff, Carrie-Anne Moss

Lana Wachowski, wizjonerka i prekursorska twórczyni, przedstawia Matrix Zmartwychwstania, długo wyczekiwaną czwartą odsłonę przełomowej serii filmów, które zrewolucjonizowały swój gatunek. W nowym obrazie powracają aktorzy z poprzednich części - Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss - w rolach słynnych postaci Neo i Trinity. W filmie grają również Yahya Abdul-Mateen II (seria Aquaman), Jessica Henwick (serial Iron Fist, Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy), Jonathan Groff (Hamilton, serial Mindhunter), Neil Patrick Harris (Zaginiona dziewczyna), Priyanka Chopra Jonas (serial Quantico), Christina Ricci (seriale Ucieczka z domu obłąkanych, The Lizzie Borden Chronicles), Telma Hopkins (serial Już nie żyjesz), Eréndira Ibarra (seriale Sense8, Nieposkromiona), Toby Onwumere (serial Imperium), Max Riemelt (Sense8), Brian J. Smith (seriale Sense8, Treadstone) i Jada Pinkett Smith (Świat w ogniu, serial Gotham). Lana Wachowski wyreżyserowała film na podstawie scenariusza, który napisała z Davidem Mitchellem i Aleksandrem Hemonem, posiłkując się postaciami stworzonymi przez brand The Wachowskis. Producentami są Grant Hill, James McTeigue i Lana Wachowski. Roli producentów wykonawczych podjęli się Garrett Grant, Terry Needham, Michael Salven, Jesse Ehrman i Bruce Berman. W ekipie Lany Wachowski znaleźli się m.in. jej współpracownicy z planu Sense8: operatorzy Daniele Massaccesi i John Toll, scenografowie Hugh Bateup i Peter Walpole, montażysta Joseph Jett Sally, projektantka kostiumów Lindsay Pugh, specjalista od efektów wizualnych Dan Glass oraz kompozytorzy Johnny Klimek i Tom Tykwer. Warner Bros. Pictures, we współpracy z Village Roadshow Pictures i Venus Castina Productions, przedstawia film pod tytułem Matrix Zmartwychwstania. Ogólnoświatowym dystrybutorem obrazu będzie Warner Bros. Pictures. W Polsce film zobaczymy od 22 grudnia.


Average rate: 6.0
rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0
41 votes. | Rate movie
IMDb© rate: Matrix Zmartwychwstania on IMDb

Movie trailer: The Matrix Resurrections

Your comments

mario 28. January 2022, 14:20

Matrix Rozczarowania.
Taki powinien mieć tytuł.
słabizna!!!

krkowianka 26. January 2022, 6:53

Nie róbcie sobie tego jak lubicie Matrixa.
To nie Zmartwychwstanie, to Slashmatrix.

Kinomaniaczka 13. January 2022, 14:14

Nudny jak flaki z olejem połowa filmu to retrospekcje z pozostałych części, twórcy jadą na sentymencie, niestety efekt jest słaby.
Film przepełniony nudnymi nic nie wnoszącymi do fabuły dialogami i rozmowami.
Sceny walki są koszmarne, głównie w nocy gdzie nic nie widać, ktoś, gdzieś, kogoś, etc.
Z ciekawostek mamy zabawne robociki (no tak, w każdym filmie SF musi być zabawny element, jakaś maskotka, no to tutaj mamy takie robociki) które niestety wypadły żenująco.
Film można obejrzeć w domu, ale do kina szkoda pieniędzy.

Kris 9. January 2022, 17:11

Pomimo szacunku do głównego bohatera którego lubię to ten film jest klapą, nuda tylko gadają, minimum akcji,nic się nie dzieje. Gdyby nie 4dx które nie pozwala zasnąć i cena biletu to opościłbym kino.

Seba 27. December 2021, 20:30

Film strasznie słaby mało akcji dużo gadania

VernonH 25. December 2021, 9:56

Jako fan Matrixa jestem bardzo mile zaskoczony. Raczej traktowałem to jako coś skazanego na porażkę, a tymczasem udało się wykrzesać spójną i ciekawą historię. Widać że pomysł na historię dopracowany. Oczywiście są głupkowate elementy ale to wciąż coś dużo lepszego niż Revelations. Tak na prawdę jakby połączyć Reloaded z elementami Revelations i zrobić Resurections trzecią częścią trylogii to byłoby prawie perfekt. No ale do tego Keanu i Carrie-Ann musieli się postarzeć trochę :)

Add new comment The Matrix Resurrections

Your opinion about the movie: