|

Top 10

KEI

Od 12 marca do odwołania wszystkie kina zamknięte !

Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wszystkie placówki kulturalne w Polsce: muzea, teatry oraz kina zostały zamknięte do odwołania !

Gdy tylko będzie znana data ponownego otwarcia kin, niezwłocznie ją podamy.

Wyświetlany poniżej repertuar jest nieaktualny !
Wyświetlamy go jedynie aby wyszukiwarki internetowe nie uznały strony za nieaktywną.

80 milionów


Directed by: Waldemar Krzystek

Cinema program "80 milionów" in Warszawa

No showtimes for movie "80 milionów" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster 80 milionów

Production: Polska , 2011
Release Date: 25 November 2011
Distribution: Kino Świat

Directed by: Waldemar Krzystek
Cast: Krzysztof Czeczot, Wojciech Solarz, Maciej Makowski

Waldemar Krzystek, zdobywca Złotych Lwów FPFF za „Małą Moskwę”, przedstawia pełną suspensu i zaskakujących zwrotów akcji historię opartą na prawdziwych wydarzeniach, której nie powstydziliby się scenarzyści hollywoodzkich hitów spod znaku Ocean's Eleven.
Dolny Śląsk, jesień 1981 roku. Po serii prowokacji SB, konfrontacja opozycji z komunistami wydaje się nieunikniona. Tuż przed ogłoszeniem stanu wojennego, młodzi działacze Solidarności postanawiają zagrać va banque i organizują brawurową akcję wyprowadzenia z wrocławskiego banku 80 milionów związkowych pieniędzy, zanim konto zostanie zablokowane. Funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa podążają za nimi krok w krok. Rozpoczyna się pasjonująca rozgrywka, w którą zostają zaangażowani duchowni i… cinkciarze. Każda ze stron ma asy w rękawie.

„Chciałbym, aby powstał film z wartką, wciągającą akcją w gatunku komedii kryminalnej. Śmieszny, kiedy trzeba, i trzymający w napięciu, kiedy jest to niezbędne” Waldemar Krzystek, reżyserAverage rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
924 votes. | Rate movie

Movie trailer: 80 milionów

Your comments

Czwartek 7. January 2012, 10:08

Trzeba zobaczyć! Bardzo dobrze się to ogląda. Bardzo pozytywny i optymistyczny.
Dobrze pamiętam te czasy i dla mnie ten film był powrotem do pięknego wspomnienia, marzenia sprzed lat. Dobrze oddaje tamten klimat, tamte realia.

Łukasz 2. January 2012, 20:25

Jak dla mnie sztuczny na maksa. Mnie w ogóle film nie przypomina tamtych czasów.

jay 19. December 2011, 23:14

przecietny

inkol 18. December 2011, 11:17

Bardzo dobry. Polecam. Każdy go powinien obejrzeć.

gosia 17. December 2011, 12:02

Mysle, ze to film o nadziei mimo wszystko. Polecam.

mati 3. December 2011, 19:50

bardzo fajny film, troche smieszny, troche smutny, troche wzruszajacy - wszystkiego po trochu. Kawal dobrego polskiego kina

m. 2. December 2011, 20:47

film na plus w końcu napisało go życie. Ale Piotr Głowacki - Sobczak naprawdę jestem pod wrażeniem jego gry aktorskiej, dawno nie widziałam tak dobrze odegranej roli!!!

luki 30. November 2011, 21:35

Poza drobnymi wpadkami - porządne i rzetelne kino. Jak na polskie kino: bardzo dobrze prowadzona akcja, w tempo, ze świetnie dobraną muzyką "z epoki". Emocje są, odrobina humoru także. Ciekawie pokazane niektóre niuanse postaw w PRL. Nieco drażniły tylko wypucowane auta (a pamiętamy jak było, zwłaszcza zimą, na dziurawych drogach, gdy prawie nie było myjni) i esbek, mówiący do przesłuchiwanego per "pan" - zamiast bezosobowego "wicie/rozumicie". Mimo to szczerze polecam. A końcowa scena z muzyką - chwyta za gardło :)

maja82 27. November 2011, 20:59

bardzo przyzwoity polski film z wartką akcją, trzymający do końca w napięciu! akcja nie jest tak lekka, jak sugeruje trailer - jest i suspens i absurdy PRLu i parę śmiesznych dialogów - ale to śmiech raczej groteskowy (trochę jak w "Rewersie"), więcej tu thrillera i dramatu niż komedii. super pokazana "ciemna strona mocy" czyli SB tropiące głównych bohaterów (śmieszny i psychopatyczny kpt Sobczak - świetna rola!), świetne zdjęcia i charakterystyka - rodem z PRLu!, trochę zbyt papierowe jak dla mnie postacie trzech głównych bohaterów-solidarnościowców wybierających z konta tytułowe 80 milionów. jak na polską produkcję i cieżki temat słowa uznania za brak cierpiętnictwa, moralizatorstwa oraz nadmiaru brutalności (choć strach przed tym co im zrobią, jak ich wyłapią trzymał mnie w napięciu nie do końca bez przyczyny). generalnie warto iść - dla pomysłu i dla akcji, ludzie w kinie też fajnie reagowali.

Add new comment 80 milionów

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

1 June
22 May

Coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2020 Repertuary.pl