|

Top 10

  1. Avatar 2
  2. Titanic (re-release)
  3. The Whale
  4. The Banshees of Inishe
  5. Puss in Boots: The Las...
  6. Ant-Man and the Wasp: ...
  7. Everything Everywhere ...
  8. Niebezpieczni dżentelm...
  9. Under the Sea

Popiełuszko. Wolność jest w nas


Directed by: Rafał Wieczyński

Cinema program "Popiełuszko. Wolność jest w nas" in Warszawa

No showtimes for movie "Popiełuszko. Wolność jest w nas" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Popiełuszko. Wolność jest w nas

Runtime: 148 min.
Production: Polska , 2009
Release Date: 27 February 2009
Distribution: Kino Świat

Directed by: Rafał Wieczyński
Cast: Adam Woronowicz, Marek Frąckowiak, Zbigniew Zamachowski

Opowieść o człowieku, który ze skromnego chłopaka z podlaskiej wsi stał się duchowym przewodnikiem narodu oraz symbolem odwagi w walce o wolność i prawdę.

Obraz przedstawia życie Księdza Jerzego od lat dzieciństwa na polskiej prowincji, poprzez okres kształtowania się jego powołania w wojsku, proces rodzenia się jego legendy w czasie ciężkiej próby stanu wojennego, aż po jego bestialski mord i gromadzący blisko pół miliona ludzi pogrzeb.Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
2733 votes. | Rate movie

Movie trailer: Popiełuszko. Wolność jest w nas

Your comments

Emili 9. November 2009, 17:51

Piękny bardzo wzruszający film. Porąco polecam!!! (Nie wie ktoś kiedy wyjdzie na DVD?)

ania 13. May 2009, 21:28

Naprawde bardzo bardzo ladnie nakrecony.Polecam goraco tym ktorzy jeszcze go nie ogladali.Z przyjemnoscia obejrze go jeszcze raz.

agapa 10. May 2009, 0:15

jak na polski film, nie mam mu nic o zarzucenia. Typowe elementy biograficzne, standarowe "podejście do sprawy". Owszem, wzrusza. Ale po jego obejrzeniu, ogarnia widza niedosyt, z którym ciężko jest sobie poradzić. Przyczyny moga być różne. Począwszy od niezgody na to, co się stało, a skończywszy na złudnym czekaniu się uspokojenie. Ale jaki wtedy byłby sens tego filmu?

genesis 25. April 2009, 14:59

Film lepszy niż "Zabić księdz" w reżyserii Holland. Dramatyczny, wstrząsający i bardzo "polski".

Lex 25. April 2009, 14:47

dupajasia
Tak rozumując, dojdziemy do wniosku, że polski żołnierz zabijając hitlerowców, był ich warty...
Kościół daje prawo do obrony, takiej jaka jest konieczna w określonej sytuacji. Bardziej absurdalne jest polskie prawo niby zezwalające na obronę własną, ale tak faktycznie analizując przypadki z ostatnich lat, można dojść do wniosku, że lepiej dać się skrzywdzić, niż bronić. Oglądnij film "Dług", może coś zrozumiesz.
Charlott ma de facto rację, prawdziwych winnych śmierci Popiełuszki nigdy nie rozliczono, jak i winnych zabitych górników, stoczniowców, studentów i setek innych anonimowych bohaterów walczących o wolną Polskę.
Nie sądzisz?

dupajasia 19. April 2009, 15:09

Droga Charlott, jeżeli chcesz zabić wszystkich, tych, którzy "maczali w tym palce" to niewiele się od nich różnisz. Nie sądzisz?

niegoj 18. April 2009, 21:19

Film jest zdecydowanie antysemicki

domka 17. April 2009, 20:49

niezły film. najlepsze były przekleństwa;P a tak naprawde to nie chciałam na niego iść bo uważałam że będzie nudny, ku mojemu zaskoczeniu okazało się że wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Bawił mnie jak i wyciskał łzy. Myślę, że warto zobaczyć.

Ania 13. April 2009, 21:36

Film jest bardzo piękny i poruszający. Bardzo mi się podobał

szarada 11. April 2009, 17:40

poruszający film z nieco przydługimi ujęciami i denerwującym acz potrzebnym patosem. znakomita kreacja Woronowicza, który pokazał ludzką - słabą stronę 'bohatera ludu'. brawo dla Polski, oby tak dalej.

ks. Robak 5. April 2009, 17:41

Nawet czytelnikom GW którym zostały szczątkowe możliwości refleksyjnego myślenia ten film się podoba. Jest świetny

Tomek 4. April 2009, 21:07

CZas na przywracanie historycznej prawdy. Więc chyba tylko ubecy i czytelnicy gazetki wybiórczej mogą narzekać na ten film.

Nomine 2. April 2009, 23:28

Pompatyczny i poprawny politycznie do potęgi gniot
dawno nie widziałem gorszego filmu biograficznego

Kaska ;) 2. April 2009, 21:32

Świetny film!!! Szisiaj obejrzałam i byłam pełna podziwu i wzruszenia. Gratulacje dla realizatorów!

Vid 2. April 2009, 19:23

film fajny , warty obejrzenia mimo kilku niedopracowań . proszę nie komentować filmu jak się go nie widziało - to zniechęca do oglądania a nie ma podstaw.

charlott 31. March 2009, 23:17

film naprawdę bardzo dobry! polecam jest z całą pewnością warty obejrzenia. ci ludzie którzy zabili tyle niewinnych ofiar powinni dostać kare śmierci za to bestialskie zachowania, każda jedna osoba która maczała w tym palce! ale władze Polski jak zwykle nigdy niczego nie potrafiły doprowadzić do końca! nawet w 100% nie wiedzą jak dokładnie zginął Ks.Jerzy Popiełuszko, to jest godne pożałowania...Polski rząd z niczym sobie poradzić nie może tak jest było i będzie! pozdrawiam i POLECAM ten wspaniały film

Karol 28. March 2009, 20:42

Ciekawy film opowiadający ciągłej ucieczce, a zarazem walce z komunistami poprzez głoszenie słowa Bożego przez młodego zdolnego księdza, którego dzieciństwo było uwikłane w zło i spustoszenie. Starał się poprzez swoje kazania, przekazać wartość wolności. Komuniści przyjęli to na swój sposób chcąc uniemożliwić Jeżykowi przekazywania prawdy wolności, o braku Stalina i Gorbaczowa...
Film polecam w szczególności tym, którzy nie żyli w czasach księdza Popiełuszki oraz tym którzy żyli w okresie produktów na kartki, bo tak naprawdę życie, działalność oraz śmierć księdza Popiełuszki były zakryte mgłą. Bo kto żyjąc w Szczecinie wiedział o działalności ,,jakiegoś tam" księdza w Warszawie. Film jest też wyborny dla miłośników historycznej prawdy, gdyż według mnie jest to opowieść w 100% oparta na faktach i dowodach.

Tomek 27. March 2009, 15:03

Świetny film. Następny dobry film z naszej (zakłamywanej przez komunistów przez pół wieku) historii to Generał Nil.
Wreszcie czas na prawdziwych bohaterów, a nie na jakies brednie typu Walkiria, o jakims podrzędnym naziście-kombinatorze, którzy w przedzień końca wojny zbuntował sie przeciw przełożonym nazistom-ideowcom.

justyna 21. March 2009, 23:43

Uważa, że jest to film bardzo poruszający. Warty obejrzenia szczegolnie dla nas młodych, którzy nie pamietamy "tamtych" (choc tak nieodległych) czasów. Polecam gorąco dla lepszego uświadomienia sobie pewnych spraw waznych dla naszego narodu.

MAdzia 20. March 2009, 17:13

Świetny film naprawdę warto obejrzeć

Add new comment Popiełuszko. Wolność jest w nas

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Premieres

17 March
10 March
3 March

Coming soon

24 March
31 March
5 April
12 April
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2023 Repertuary.pl