|

Top 10

  1. Bohemian Rhapsody
  2. Green Book
  3. How to Train Your Drag...
  4. The Mule
  5. Capharnaum
  6. Everybody Knows
  7. The Lego Movie 2
  8. A Star Is Born
  9. The Favourite
  10. Kurier
KEI

Hurricane: Squadron 303


Directed by: David Blair

Cinema program "Hurricane: Squadron 303" in Warszawa

No showtimes for movie "Hurricane: Squadron 303" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster 303. Bitwa o Anglię
Original title: Hurricane: Squadron 303
Runtime: 107 min.
Production: Wlk. Brytania , 2018
Category: drama / war
Release Date: 17 August 2018
Distribution: Kino Świat

Directed by: David Blair
Cast: Iwan Rheon, Milo Gibson, Marcin Dorociński

Full of awesome and exciting sky-high fights super-production telling the incredible story of Tadeusz Kosciuszko's 303 Squadron - legendary Polish pilots who became the most effective pilots during the Battle of Britain during World War II. In the international cast, next to Marcin Dorociński ("Jack Strong," "Pitbull, Last Dog") and Filip Pławiak ("Letters to M. 3"), they also performed: the star of the cult series "Game of thrones" - Ivan Rheon and son Mel Gibson - Milo Gibson (known, among others, for the Oscar-winning "Surv survivor" painting). Directed by David Blair - the winner of the BAFTA and Emmy Awards. Lipsync Post is responsible for special effects and has worked on international productions with the biggest Hollywood stars. Piotr Śliskowski - an outstanding cinematographer who worked on "General Nilu", "80 million" and the series "Time of Honor. Rise".

It is 1940. The authorities and population of the United Kingdom are looking with horror at the invasion of the German army into Europe. The battle for Britain begins in which well-trained and experienced Luftwaffe pilots fiercely attack the Allied RAF planes. Polish pilots come to the rescue: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić and Witold "Tolo" Łokuciewski. They are veterans who want to fight to defend their homeland even outside its borders. Initial distrust of the British must give way to the great esteem that the English begin to give Polish pilots. This is how the 303 Squadron of Tadeusz Kosciuszko emerged, which turned out to be the most effective air force during the Battle of Britain. The heroes are credited with shooting down more than 120 German aircraft - a result that no other squadron could have achieved.

"We do not beg for freedom, we fight for it" - Witold Urbanowicz, commander of the 303 Squadron

"Never in the history of human conflicts has so many owed so much to so few" - a fragment of the speech of Winston Churchill, in which the British Prime Minister thanked the airmen for stopping Hitler's invasion.

"I waited my whole life for the movie about 303 Squadron - so that people in Poland and around the world could get to know and see the history of great Polish heroes, including my grandfather - Sergeant Stanisław Słowikowski. This tale is full of emotions, drama, brotherhood and the huge happiness of a few people triumphing over the enemy army. It is a film that everyone should see! "- Antoni Dmochowski, grandson of Sergeant Stanisław Słowikowski from 302 Squadron
Average rate: 8.0
rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0
53 votes. | Rate movie
IMDb© rate: 303. Bitwa o Anglię on IMDb

Movie trailer: Hurricane: Squadron 303

Your comments

Elika Maniana 19. October 2018, 9:13

GORĄCO POLECAM! WARTO!

Elika Maniana 17. October 2018, 13:14

POLECAM. Zgodnie z informacją "film na faktach". I tak go odebrałam: jak fabularyzowany dokument. Dużo wątków jak sygnał, by zgłębić temat bez zbędnego patosu i napuszonej patriotyzmem retoryki, przemyśleć. Reżyser - nie Polak gwarantuje konieczny dystans.
Kiedyś, gdy jednemu z Powstańców powiedziałam, że jest bohaterem, spojrzał tylko na mnie spokojnie i stwierdził, że nie był i nie jest bohaterem, zrobił to, co uważał, że trzeba zrobić, a na co dzień pamiętał, że to może być dzień ostatni. Więc żył chwilą jak by miała być ostatnią ...

lilka 24. September 2018, 13:40

Film nieszablonowy. Bardzo naturalistyczny. Dobrze pokazuje położenie polskich pilotów w czasie ich walki o Anglię oraz po wojnie, kiedy to społeczeństwo angielskie opowiedziało się za wydaleniem polskich bohaterów do Polski skazując ich na pewną śmierć. Moim zadaniem jeden z lepszych wojennych filmów ostatnich lat, ale bardziej się trzeba nastawić na wątek ludzko - psychologiczny niż na wielkie sceny bitewne.

Dizi 16. September 2018, 21:48

To nie jest zły film. Oczywiście, że dla polskiego widza. Innych nasze tematy historyczne bliższe i dalsze, nie obchodzą. Ale dla nas powinien to być temat ważny i powinniśmy o tej historii wiedzieć. A przed tym filmem, myślę, że wiedzieli tylko nieliczni. Jest jeszcze coś. Kiedy zobaczyłam ten film jako pierwszy z dwóch Dywizjonów 303, pomyślałam, że ma wiele braków. Ale dopiero po obejrzeniu tego drugiego wiem, że są dla siebie dopełnieniem. Ten drugi, może lepszy, jest typowym filmem jak kiedyś proza Sienkiewicza, ku pokrzepieniu serc. Ten pokazuje prawdę - po porażce Niemiec, porażkę tych, którzy uratowali Anglię i resztę świata przed zalewem hitleryzmu. Gorzka lekcja prawdziwej historii.

Vader 7. September 2018, 5:46

Dobry, przejmujący film, aż nie do uwierzenia, że nakręcony przez Angoli. Trzeba go zobaczyć

Pilot traktora 1. September 2018, 12:43

Film bardzo słaby. Miałki scenariusz. Aktorzy drewniani. Efekty spec w scenach walk na poziomie paździerzowym. Więcej emocji było w czterech pancernych i psie. Nawet tam i romans był lepiej pokazany. W cholerę wątków żaden dobrze nie pokazany. ogólnie shit

Nabożny widz. 1. September 2018, 12:15

Pełen polskiego realizmu humor:Zwłaszcza te niepowtarzalnie scenki kiedy do piloci w doskonałej parodii polskiego sposobu myślenia w "zmyślny" sposób podkradają stołek Anglikowi po to, aby wpić nad drzwiami gwóźdź i zawiesić tam krzyż. Albo ta groteskowa, typowo dla polskiego widza scenka, gdzie pilot bohater odciąga kolegę od wyraźnie rozgrzanej kobitki do jakiegoś wspaniałego blaszaka w którym można urządzić kaplicę.... Niepowtarzalne!! To tylko dla polskiego widza po 60-ce /ja mam dopiero pierwsze 80, a doskonale się bawiłem tymi scenkami/. Pasowały jak ulał do mentalności pilota - Polaka. Jakież to autentyczne!
Brakowało mi tylko scenki pokropienia latryny. Porządek musi być!

Drzejo 29. August 2018, 19:58

Nudnawy i brak akcji, efekty bardzo słabe.

PG 27. August 2018, 6:29

W zasadzie dobry film ... ale tak na prawdę to co autor chciał powiedzieć i to w chaotyczny wycinkowy sposób. Jeszcze raz to co już dobrze wiemy ... wiecznie robieni w balona przez wielkich tego świata ...

Agnieszka i Franciszek 26. August 2018, 15:41

Bardzo ciekawy film.

Edvarde 25. August 2018, 10:00

Nie idźcie na ten film. Jest gorszy niż się wydaje, nie ma klimatu, ani w sumie fabuły.

Janwal 23. August 2018, 7:12

Film z całą pewnością nie zasłużył na pewne negatywne recenzje. Warto go obejrzeć.

Dorota 22. August 2018, 10:56

Film warto zobaczyć. Można to i owo na jego podstawie zrozumieć. Także to, że stereotyp Polaka-alkoholika-awanturnika pokutuje nadal. Gra naszych aktorów w porównaniu z angielskimi aktorami słaba, pretensjonalna i przerysowana. Szkoda. Nie umiemy w filmie umiejętnie podjąć wielkich tematów. Niestety.

Józef 21. August 2018, 19:27

Szkoda że "303. Bitwa o Anglię", podobnie jak wcześniej "Miasto 44" (o Powstaniu Warszawskim), na pierwszy plan wysuwa kopulację i seks (specjalnie piszę dosłownie, bo te tematy, jeśli już, to nie można pokazywać w takim filmie tak "paździerzowo"). Autor scenariusza i reżyser ma chyba na tym tle jakieś problemy i skutecznie zohydził piękny temat bohaterstwa Polaków. Nie polecam filmu.

Tess 19. August 2018, 21:27

Wart obejrzeć. Ciekawe czy taka sama wersja zostanie wyświetlona w kinach UK? Tam film wchodzi na ekrany 3 września.

Pycholek 19. August 2018, 17:25

Doprawdy nie rozumiem skąd tak wysokie oceny filmu, wszak film jest słaby a nawet bardzo słaby. Po pierwsze BRAKUJE przebitek historycznych (jest ich za mało), sceny walk samolotów lepsze są w grach komputerowych, z całego dywizjonu 303 który miał ze 150 film robi wrażenie jakby ich było 10. Zdecydowanie zbyt słabo ukazano jak ich potraktowano po wojnie, brak historii przykładowych pilotów (którzy np. wyemigrowali do USA). Kurcze zobaczcie jak takie filmy kręcą amerykanie!!!

swojak 17. August 2018, 20:51

Nareszcie tego lata film na który warto się wybrać do kina o ludziach dla których ważne było Bóg..Honor..Ojczyzna, a pomimo poważnej tematyki jaką jest wojna,okazał się momentami bardziej zabawny niż niejedna z marnych komedii jakie ostatnio można było zobaczyć.POLECAM!!!!

Add new comment Hurricane: Squadron 303

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Premieres

25 April
22 April
19 April
17 April
12 April
5 April

Coming soon

26 April
3 May
10 May
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2019 Repertuary.pl