|

Top 10

  1. Dune
  2. Nędzarz i Madame
  3. No Time to Die
  4. Wesele
  5. Furioza
  6. Frozen
  7. Mystery Train
  8. PitBull
  9. Der Himmel über Berlin
  10. Tinker Bell and the Se...
KEI

Spotlight


Directed by: Tom McCarthy

Cinema program "Spotlight" in Warszawa

No showtimes for movie "Spotlight" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Spotlight
Original title: Spotlight
Runtime: 128 min.
Production: USA , 2015
Category: biography / drama / thriller
Release Date: 5 February 2016
Distribution: UIP

Directed by: Tom McCarthy
Cast: Mark Ruffalo, Michael Keaton, Rachel McAdams

A film record of the shocking story that really took place. Awarded the Pulitzer-winning investigative journalists of the newspaper "Boston Globe" reached frightening and shocking data on the net consistently pedophile cover-up in the Catholic Church, consisting of more than 70 priests. History greatly angered the world in 2002. But the discovery of the journalists were only the tip of the iceberg ...

Shortly after taking office, the new head of the "Globe'a" Marty Baron directs journalists to address the issue of priest accused of sexual abuse of children over 30 years. Aware of the delicacy and social repercussions, which will be associated with scandal, reporters delve into the matter.

Begins journalistic investigation, the results of which zbulwersują whole world and shake America. It soon turns out that the issue is bigger than anyone imagined at the beginning and rubs against the church authorities, which for years tuszowały crime.

The film won major awards at many festivals. It also distinguished film bodies - including three awards INDPENDENT Gotham Film Awards (best film, best director, best cast) Hollywood Film statuette for best screenplay. Three times nominated for Golden Globes - best film, best director, best screenplay.

text: ARS
Average rate: 7.0
rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0
57 votes. | Rate movie

Movie trailer: Spotlight

Your comments

Sławomir z Łodzi 11. May 2016, 14:02

Z powrotem na ekranach kin na życzenie widzów w Łodzi w kinie Charlie. W mojej ocenie jest to bardzo dobry film. Podstawowymi atutami tego filmu są prawdziwość przedstawionych dokumentalnych faktów, Fakty z nim ukazane niełatwy fakty są przedstawione bez nienawiści. Film ten ukazuje Niełatwe Prace dziennikarskie Śledczych Wobec Metod ukazanych zresztą w tym filmie Działania Kościelnej Machine Tak chyba można powiedzieć? Film raz obejrzałem było wiele osób Choć film Raczej w tym kraju niestety nie jest wystarczająco moim zdaniem rozpropagowany. Obejrzałem ten film jeden raz i zamierzam obejrzeć go ponownie ze względu na brak narracji w języku polskim I tylko napisy polskie Które utrudniają czytanie osobie słabowidzącej.
Jako były Aktywny słuchacz Rozgłośni polskiej Radio Maryja Serdecznie i z przekonaniem Polecam wszystkim obejrzenie tego filmu bardzo interesującego mądrego i rzetelnie zrealizowanego dokumentu. Oczekuję także na zrealizowanie Polskiego filmu O tym jakie Podobne a może nawet i tragiczni trzy sytuacje dzieją się w Polsce i w polskim kościele kiedy to wszystkie tego rodzaju sprawy praktycznie sąZatajone a ich sprawcy tak jak chociażby Biskup Wesołowski w dziwnych okolicznościach tuż po wyjściu z najlepszej kliniki medycznej Gemelli Nagle ni stąd ni zowąd umiera jako Ten który był ponoć sprawcą wielu przestępstw s********** pedofilskich Po to żeby jak wiadomo Ofiary jego ekscesów nie otrzymałem żadnej zadośćuczynień ze strony Sprawców kościelnych Także o to żeby było Przedstawiony Ile ofiar pedofilii w Polsce Jest doprowadzonych Różnymi Perth innymi metodami psycho socjotechniczne II do samobójstwa Ile z nich jest głupia Nych i okradany i nie tylko zgodności ale ze zdrowia i życia. Czekam na taki film dokumentalny A ten jeszcze raz polecam jest on do obejrzenia w kinie Charlie I jest wystarczająco miejsca żeby spokojnie go obejrzeć.

fan dobrego filmu 9. April 2016, 13:26

Doskonały film!!! Ale trudno dostępny. Byłem sam a teraz chciałbym iść z dziećmi i rodzicami (w Łodzi) ale nie ma gdzie!! A to przecież Oscarowy film!!Czy dystrybutorzy i kina też są politycznie uzależnieni?? To straszne....

Cegła 4. April 2016, 16:43

doskonały film i bardzo go polecam, pokazuje mechanizmy tuszowania pedofilii w kościele. genialna gra aktorów, tempo, akcja, najlepszy film jaki ostatnio widziałam, na pewno nie dla dzieci. Film poraża zjawiskiem i jest doskonale zrobiony, ogromnie wciąga akcja. Po ukazaniu się napisów nastała cisza.......

Marianna 13. March 2016, 8:23

Tu nie chodzi o dowalenie kk ( dot. wypowiedzi pppp). Tak się dzieje w kościele od setek lat. W innych grupach zawodowych też, ale mówimy o kościele katolickim. Sprawiasz wrażenie człowieka nie znającego historii kościoła. Radzę Ci poczytać. Jest mnóstwo dobrych książek.

fj 8. March 2016, 19:54

I cały ten Law ma się świetnie w Watykanie, dzięki JPII i Benedytkowi XVI. Tak naprawdę nic się nie zmieniło w kościele - cały czas liczy się tylko interes kościoła. A co słychać u p. Paetza?

keri 5. March 2016, 21:03

Bardzo dobry. Trochę prawdy o ciemnej stronie kościoła rzymskokatolickiego. Ciekawe dlaczego wyświetla go tak mało kin (np. w Krakowie) i na tak niewielu seansach, pomimo tego, że film zdobył Oscara (sic!).

Harold 3. March 2016, 17:57

Doskonały

emkak 29. February 2016, 21:21

Chętnie bym go obejrzała, niestety, ŻADNE kino w Sosnowcu go nie wyświetla... Ciekawe dlaczego....?!

jay 25. February 2016, 16:11

Oceniam artystycznie - film bardzo dobry, świetna gra aktorska, napięcie jest cały czas.... Teraz oceniam ideologicznie- kościół katolicki to organizacja przestępcza.. jak inaczej nazywać instytucja gdzie systematycznie molestuja dzieci? główny czarny charakter tego filmu kardynał law gdzie jest teraz? W watykanie, uciekinierem przed wymiarem sprawiedliwości.. wstyd i hańba

pppp 20. February 2016, 9:37

pedofilia wśród ksiezy to margines w porownaniu do innych grup zawodowych , ale nalezy dowalic kk i to jest glownw zadanie tej propagandowej produkcji . narracja speawnie budowana na insynuacjach i niedopowiedzeniach oraz ewidentnych przeklamaniach . ci co nienaqidza kk oczywiscie sie zachwyca mimo dluzyzn i ewidentnej tendencyjnosci przekazu . niestety czesc nie falsyfikuje swoich pogladow bo jest intelektualnie tchorzliwa . PS nie jestem wierzacy co nie zaburza mojego ogladu zjawiska religijnosci i funkcjonowania tak noedoskonalej oraz historycznie uwarunkowanej instytucji jaka jest kk

Aminio 18. February 2016, 16:34

Nuda... Brak akcji, brak napięcia, brak jakiegokolwiek elementu zaskoczenia, chodzą, gadają, nic się nie dzieje. Jak w polskim filmie. Nakręcony chyba tylko po to by dowalić KK, bo to nośny temat. 2/10

Elzbieta 17. February 2016, 10:45

Trochę przegadany ale całość bardzo dobra. Czy jest możliwe zrobienie podobnego filmu w Polsce. Nie oszukujmy się w Polsce ten problem też był (jest) na dużą skalę. Czy jest możliwe zrobienie filmu w Polsce o Pecu?.

mk54 15. February 2016, 19:24

Rzeczywiście bardzo dobry film. Polecam.

KrK 13. February 2016, 11:05

Kolejna lewacka propagandówka, odgrzewająca po raz 156 tego samego wysuszonego kotleta. Szkoda czasu - bez porównania ciekawszy jest "Short".

polcia 11. February 2016, 19:11

Mądry,inteligentny film ze stopniowo rozkręcającą się narracją.Praca dziennikarzy śledczych przedstawiona w rzetelny sposób i uzmysławiająca,że nie jest to lekki zawód.A sam problem-no cóż,ogólnie znana tajemnica.

Karol 9. February 2016, 16:04

Bardzo dobry film. Powinien być wyświetlany jako przestroga dla uczestników Światowych Dni Młodzieży Katolickiej.

Adam 8. February 2016, 21:58

Doskonały film, czas na Spotlight w Polsce.

zachwyceni 8. February 2016, 19:07

Bardzo dobry! Szczerze polecam.

Kurawpiórach 6. February 2016, 23:36

Swietnie przedstawiony problem na skalę swiatową ale z odpowiedniego dystansu. GDZIE przez ćwierć wieku był Święty JP II razem z kardynałem Razingerem. Musiał zostać świetym natychmiast, bo za rok albo dwa świętość ległaby w gruzach.

leser 28. January 2016, 11:18

doskonały film, mimo, że znamy w sumie z grubsza całą historię, dzieło trzyma w napięciu. byłem ciekaw czy go u nas puszczą, a teraz nie mogę się doczekać społecznej "dyskusji" na jego temat.
po zaliczeniu "zjawy" i "spotlight" mam spory dylemat, który z tych trzech filmów obstawić jako najlepszy film do Oscara.

Add new comment Spotlight

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Premieres

3 December
26 November
19 November

Coming soon

10 December
17 December
22 December
24 December
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2021 Repertuary.pl