repertuary.pl
Film

Upadek

Der Untergang
Reżyseria: Oliver Hirschbiegel

Repertuar filmu "Upadek" w Warszawie

Brak repertuaru dla filmu "Upadek" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Upadek
Tytuł oryginalny: Der Untergang
Czas trwania: 150 min.
Produkcja: Niemcy , 2004
Premiera: 5 listopada 2004
Dystrybutor filmu: Monolith

Reżyseria: Oliver Hirschbiegel
Obsada: Bruno Ganz, Corinna Harfouch, Ulrich Matthes, Alexandra Maria Lara

Berlin, kwiecień 1945 roku. III Rzesza czeka na swój upadek. Na ulicach stolicy Niemiec panuje chaos.
Hitler wraz ze swoimi najbliższymi współpracownikami ukrywa się w bunkrze w podziemiach berlińskiej Kancelarii Rzeszy. Wśród "świty" wodza znajduje się Traudl Junge, ostatnia sekretarka Hitlera, której wspomnienia posłużyły do przedstawienia ostatnich 12 dni życia wodza upadającej III Rzeszy.
Spędzone w izolacji od świata zewnętrznego, 10 metrów pod berlińskimi ulicami, wzbudzają tak wiele domysłów, jak żadna inna część biografii Hitlera. Co wydarzyło się w podziemiach Kancelarii Rzeszy?
Upadek to wnikliwa obserwacja końca "zakopanego żywcem" wodza III Rzeszy, odsłaniająca tajemnicę ostatniego etapu jego upadku.
Ta kosztująca 14 mln euro produkcja w ciągu pierwszych dni wyświetlania na ekranach niemieckich kin przyciągnęła pół miliona widzów.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1986 razy. | Oceń film

Wasze opinie

Renata 26. maja 2006, 20:57

UPadek
Film, który po raz pierwszy ukazał Hitlera, jako człowieka chorego(cierpiał na chorobe Parkinsona),a jednak człowieka obłąkanego dla mnie, bo jakże nazwać człowieka, który namawia swoje otoczenie do popełnienia samobójstwa. Ktoś kto stwierdza, że był dobrym człowiekiem nieuważnie ogldał film.Myslę, że należy sięgnąć do źródeł(podręcznik historii). Był świetnym mówca, oratorem- nie mylmy z geniuszem.Strateg genialny? Napoleon był świetnym strategiem tutaj mogę się zgodzić.Nigdy Adolf Hitler.Pamietajmy o ludziach, którzy zostali przez niego pomordowani.

Dominika17 15. grudnia 2005, 15:25

Hitler nie był do końca złym człowiekiem......
Mam 17 lat i interesuje się postacia Hitlera od kilku lat uważam iż nie tylko jest on znakomitym strategiem lecz w nieprawdopodobny sposób zreformował państwo i z 80% bezrobocia w Niemczech zrobił dobrobyt i siłę militarno-gospodarczą . Zamordowanie tylu Żydów to nie był do końca jego pomysł gdyż te sprawy powierzył Heinrichowi Himmlerowi.Kto uważa inaczje jest w błędzie to genialny człowek.Ten film ukazał jego prawdziwą miłość do swojego kraju i nieugiętość.

Pani Ewa 18. listopada 2005, 10:44

film prawdziwy
Ukazana prawda o psychologii a raczej psychiatrii zachowan wodza.Niezaleznie od ideologii to osoba chora ktora to wszystko co sie stalo podczas wojny, wymyslila.

Pan Jarek 11. maja 2005, 0:13

Składam hołd wielkiemu człowiekowi.
Nareszcie film godny tego wielkiego człowieka, bez żydowskich przekłamań. Polecam.

dogmaa 7. maja 2005, 15:25

jestem w połowie
Narazie jest dobry, wszystkie najmniejsze szczególy z jego zycia zostały pokazane.
Troszkę cięzki ale napewno trzeba go oglądnąc.

Deutscher 16. kwietnia 2005, 10:16

Deutschalnd und Polen uberr alles
Ja pochodzę z Niemiec.I jestem za ideą zjednoczenie Polski i Niemiec w jedno.Dokładnie poniewaz Rosja to nasi (i wasi tez narodzie Polski)wrogowie.Nie dajcie sie nabrać na słówka,,To Słowanie" Słowanie przyznaliby sie dozbrodni katyńskiej miejcie to na uwadze.Połaczcie sie z nami Niemcami.Film był wstrzasajacy.obiektywny i nikogo nie wybielał tylko rzeczywistosc pokazywał.Sieg Heil

azja 4. marca 2005, 11:40

film podobał mi się
moim zdaniem film jest przedstawiony w inny sposob niz uczono nas w szkole.przykładem moze być przedstawienie Hitlera jako nawet dobry człowiek,a przeciez wyrządził on tyle złego...

4. marca 2005, 11:39

azja 4. marca 2005, 11:39

film podobał mi się
moim zdaniem film jest przedstawiony w inny sposob niz uczono nas w szkole.przykładem moze być przedstawienie Hitlera jako nawet dobry człowiek,a przeciez wyrządził on tyle złego...

robko 31. stycznia 2005, 16:04

obejrzyjcie the rise of evil

Santana 22. grudnia 2004, 12:15

..........
Prawda jest taka że jeżeli kogoś ten film nudził to znaczy że jest zbyt głupi żeby go zrozumieć, radziłabym pouczyć sie najpierw historii

Przemo 20. grudnia 2004, 22:19

Część z Was chyba jest zaślepionych swoją wizją
.swoją oceną tamtych czasów. A co Wy byscie chcieli zobaczyć w tym filmie? Hitlera który jest zamknięty w klatce i zachowuje się od pierwsdzej sceny filmu do ostatniej jak totalny świr? "UPADEK" został zrobiony głownie na podstawie pamiętnika osobistej sekretarki Hitlera więc ona wiedziała jak wyglądało jego życie i tak zostało to w filmie przedstawione. PRzecież Chyba to normalne że był wegetarianinem, że jadł że całował kobiety w ręce.... bo takie sceny są ukazane w tym filmie.... ale są też inne, kiedy popada w furię i jest bezwzględny. Więc jak ktoś nie zna biografi Hitlera to lepiej niech się nie wypowiada. Przed pójsciem do kina na ten film chyba niektórzy nie zdjeli klapek z oczu i nie mogli uwierzyć że Hitler miał również i ludzkie odruchy..Byl chorym człowiekiem psychicznie ale był to czlowiek o czym chyba co niektórzy tu zapominają..... Bruno Ganz musi dostać Oscara....

Kamerad 12. grudnia 2004, 2:02

ekhm ekhm...
Zarzuty o wtornosc to mozna raczej wlozyc miedzy domniemane zydowskie pochodzenie Hitlera... Wabik, przypominasz sobie jakis film o koncu panowania fuehrera w Europie (i to jeszcze zrobiony przez Niemcow)?? Ja niebardzo... Wstrzasnac, to mna nie wstrzasnal, ale kilka scen jest wartych uwagi (np ogolna zabawa przy akompaniamencie spadajacych sowieckich bomb, czy rozmowa Hitlera z lekarzem nt. najlepszego sposobu popelnienia samobojstwa). Zapewniam, ze zapoznalem sie z fenomenem nazizmu na podstawie wielu ksiazek i kilku filmow i "Der Untergang" musze zaliczyc do pozycji obowiazkowych dla milosnikow kina i historii powszechnej. Fenomenu nazizmu na podstawie filmu mozna sie calkiem trafnie domyslic... Moze powinienes nie podchodzic do tego filmu z tak negatywnym nastawieniem? Prawda jest taka, ze Niemcom nie mozna nic zarzucic, co do oceny moralnej dotyczacej tamtych lat, a inne zdanie maja, wg mnie, jedynie ludzie posiadajacy uprzedzenia wzgledem naszych zachodnich sasiadow. Oczywiscie kazdy ma prawo do wlasnej oceny filmu,ale przed wystawieniem recenzji powinno sie wszystko dokladnie przemyslec. Ze wzgledu chociazby na kontrowersje wokol filmu zdecydowanie polecam!

czarodziej 4. grudnia 2004, 21:14

...
absolutnie zgadzam sie z przedmowca. Momentami zasypialem... Spodziewalem sie czegos lepszego, a po tym co zobaczylem polecam zobaczyc zamiast tego, amerykanski co prawda, ale kepszy film "Rise of evil"

Wabik 30. listopada 2004, 21:29

Porażka
Nie będę polemizował z poniższymi opiniami, chociaż z wieloma się bardzo nie zgadzam. Nie mam też zamiaru nikomu tłumaczyć, że np. nie zrozumiał filmu, albo nie zna historii. Ja po prostu uważam, że to jest zdecydowanie kiepski film. Ja się z niego nie dowiedziałem niczego ani o fenomenie nazizmu i Hitlera, ani o kondycji człowieka, ani nawet sztuce filmowej (co tam sztuka! nawet o sprawnej narracji!). Prawdy płynące z tego obrazu są banalne i serwowane łopatologicznie. Film jest nudny, wtórny, źle zrobiony i za długi. W ogóle nie podejmuje próby zmierzenia się z tematem. Banalny przekładaniec: sceny w bunkrze - walki uliczne i tak w kółko. Jeżeli ten film kimś wstrząsnął (a najwyraźniej tak), to chyba tylko bardzo młodymi ludźmi, którzy po prostu nigdy jeszcze nie widzieli filmu na ten temat, nawet dokumentalnego. Być może jest to ważny film dla Niemców, którzy wreszcie odważyli się sami zrobić film o Hitlerze. Ale w kategoriach ogólnych to jest porażka. Bardzo serdecznie ODRADZAM!!

Gebbels 29. listopada 2004, 17:55

Majsterstick...
...perla ostatniej dekady...

Obserwator 28. listopada 2004, 13:33

Zastanówcie się
Ludzie...

O CO WY SIĘ PLUJECIE ? Poczytajcie trochę historii, trochę relacji, trochę bografii. A potem się awanturujcie że ulepsza się Hitlera. Nie bądźcie śmieszni. Gdzie ? Kiedy ? Jak ?

mathew82 28. listopada 2004, 11:55

WSTRZĄSAJĄCY.... POLECAM GORĄCO!!!
... ZRESZTĄ SAMI ZOBACZYCIE...

Anty... 26. listopada 2004, 18:53

Straszne ...
POszłam na film myśląc o thrillerze. Jednak okazał się on brutalnym filmem, który ma na myśli znieczulenie nienawiści do Hitlera. Nie rozumiem jak możńa takiego człowieka bronić. Chociaz może ten film miał ukazac że nikt nie chciał mu pomóc? W końcu to był ciężko chory człowiek! Może gdyby nie egoistyczność ludzi to nie doszłoby do wojen itd. Ale i tak nie da się niczego zmienic, więc myśłe że film ukazuje świetnie życie takich jak Hitler i jest pewna przestroga.

rasky 21. listopada 2004, 23:21

n
neonazisci von!!!

Dodaj nowy komentarz Upadek

Twoja opinia o filmie: