repertuary.pl
Film

The Square


Reżyseria: Ruben Ostlund

Repertuar filmu "The Square" w Warszawie

Brak repertuaru dla filmu "The Square" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu The Square
Tytuł oryginalny: The Square
Czas trwania: 142 min.
Produkcja: Szwecja/Niemcy/Francja/Dania , 2017
Gatunek: komedia / dramat
Premiera: 15 września 2017
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Ruben Ostlund
Obsada: Claes Bang, Elisabeth Moss, Dominic West

„Fantastyczna wyobraźnia! Niesamowicie śmieszny film! Mógłbym go oglądać bez końca.” – Pedro Almodóvar

Co łączy przystojnego kuratora muzeum w Sztokholmie, zafascynowaną nim amerykańską dziennikarkę, małego chłopca, którego niesłusznie posądzono o kradzież, oraz udającego małpę artystę?

„The Square” to czarna komedia nagrodzona Złotą Palmą festiwalu w Cannes. Film Rubena Östlunda („Turysta”), z Elisabeth Moss (seriale „Opowieść podręcznej” i „Tajemnice Laketop”), Dominikiem Westem („Dumni i wściekli”) i Claesem Bangiem w rolach głównych, wywołał zachwyty i dziki śmiech podczas pokazu w Cannes. Śmiali się widzowie i śmiało się jury, w którym o nagrodach decydowali Pedro Almodóvar, Maren Ade, Paolo Sorrentino i Park Chan-wook. Östlund serią komicznych sytuacji sportretował współczesny świat, doprowadzając do czołowego zderzenia politycznej poprawności z tym, co w każdym z nas dzikie i zwierzęce. Oferując nieoczekiwany bonus w postaci jednej z najśmieszniejszych erotycznych scen roku – a może nawet wszech czasów – szwedzki reżyser stworzył jeden z najzabawniejszych filmów pokazanych i wyróżnionych główną nagrodą najważniejszego festiwalu filmowego na świecie.

Christian (Claes Bang) ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Niedawno się rozwiódł i lubi wdawać się w niezobowiązujące romanse, a młoda amerykańska dziennikarka (Elisabeth Moss) może okazać się jego nowym trofeum. Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Do tego przykładnie opiekuje się córkami, jeździ kosztującą fortunę Teslą i wspomaga potrzebujących – zwłaszcza, jeśli nie wymaga to od niego zbyt dużego wysiłku. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji „The Square”, z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunku okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem.

„The Square” to przewrotne, błyskotliwe kino niedające się w żaden sposób zaszufladkować. Tadeusz Sobolewski na łamach „Gazety Wyborczej” pisał, że ten wybitny film to kino nieludzko śmieszne i okrutnie autoironiczne.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 33 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: The Square on IMDb

Trailer filmu: The Square

Wasze opinie

Mary 7. stycznia 2018, 21:22

Za dużo w jednym filmie, trudne do ogarnięcia, przypomina mi film "Gołąb usiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu"

KK 16. grudnia 2017, 23:26

Najgorszy film jaki w życiu widziałam. Szkoda chociażby złotówki a tymbardziej czasu.

wandek 30. października 2017, 21:15

Świetnie zrobiony film.Nareszcie coś do oglądania.Pytanie tylko jak wyławiać takie "rodzynki" z pośród rzeki bardzo słabych filmów.

wandek 5. października 2017, 20:41

Dawno nie oglądałam tak dobrego filmu.Świetnie zrobiony.Nie wszyscy lubią własny wizerunek w lustrze nawet jak nie jest krzywe.

mario 30. września 2017, 10:58

nudny, nudny, nudny - to jest upadek kina jeśli taki gniot otrzymuje Złotą Palmę, bez pomysłu, na siłę...

beata 25. września 2017, 20:43

hmmm.....myślę, że dla tego filmu powinno być ograniczenie wiekowe 30+....to jest cholernie smutny film....zapadający w pamięć, zmuszający do zastanowienia się nad własną postawą.....znakomity - tylko dla koneserów gatunku - polecam !

realista 19. września 2017, 12:13

Gdybym brał narkotyki albo przynajmniej był wstawiony. Niestety, ale ten film obejrzałem na trzeźwo. To nic nie warte bicie piany. Były dwa śmieszne momenty, gdy rzeźba spada z postumenu i drugi, gdy dziennikarka zadaje kłopoltiwe pytanie. Jeszcze scena z małpą. Reszta to już dno. Rozumiem, że zamysł był szlachetny, bo fabuła jest nieciągła i chaotyczna, ale to trochę za mało.

Zyta 18. września 2017, 16:57

Myślę, że to nie jest czarna komedia, choć są sceny powiedzmy zabawne. Dla mnie był za długi, rozciągnięty, trudny, część ludzi wyszła z kina. A teraz mi nie może wyjść z głowy! Każdą scenę można opowiadać i trawić i chcę to robić, wciąż próbuje odpowiedzieć na pytania, rozwiązać te sytuacje... jak mało który film Square pracuje u mnie jeszcze wiele dni po seansie - w środku, w głowie. Rewelacja

Dodaj nowy komentarz The Square

Twoja opinia o filmie: