|

Wasze hity

  1. Top Gun: Maverick
  2. Minionki: Wejście Gru
  3. Johnny
  4. Do utraty tchu
  5. Prorok
  6. Żywot Mateusza
  7. Chudy i inni
  8. Cztery noce z Anną
  9. Męski, żeński
  10. Mniejsze niebo

Powrót do Montauk

Return to Montauk
Reżyseria: Volker Schloendorff

Repertuar filmu "Powrót do Montauk" w Warszawie

Brak repertuaru dla filmu "Powrót do Montauk" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Powrót do Montauk
Tytuł oryginalny: Return to Montauk
Czas trwania: 106 min.
Produkcja: Niemcy , 2017
Gatunek: dramat / romans
Premiera: 22 grudnia 2017
Dystrybutor filmu: Bomba Film

Reżyseria: Volker Schloendorff
Obsada: Stellan Skarsgard, Nina Hoss, Bronagh Gallagher

Bohaterem filmu jest europejski pisarz (Stellan Skarsgard), którzy przyjeżdża na kilka dni do Nowego Jorku, by pomóc w przygotowaniu premiery sztuki „Don Juan” w teatrze na Brooklynie. Na miejscu będzie musiał sobie poradzić nie tylko z pracą, ale i niezakończonymi relacjami z przeszłości z trzema kobietami. To, co się będzie działo na scenie, będzie więc przenikało się z jego życiem prywatnym.

(film.interia.pl)

W „Powrocie do Montauk” Schlöndorffa – że nie można wierzyć w to, co mówi pisarz. Max (Stellan Skarsgård) udowadnia to zresztą od początku: mówi pięknie, anegdoty z przeszłości zmienia niemal w narracyjnie przemyślane ballady. Przyjeżdża z Berlina do Nowego Jorku na promocję nowej powieści i lubi udawać, że otwiera się przed czytelnikami. Ale tak naprawdę przed nikim otworzyć się nie umie.

O tym właściwie opowiada Volker Schlöndorff: o pisarzu, który otacza się kokonem fikcji i mitu, więc traci klucz do rozumienia prawdziwego życia – i prawdziwych ludzi.

Inspiracją był wydany również w Polsce „Montauk” zaprzyjaźnionego z reżyserem Maxa Frischa (Schlöndorff już 16 lat temu adaptował na ekran jego powieść „Homo Faber”), autobiograficzne rozliczenie pisarza ze swoimi kobietami, kochankami, ale przede wszystkim damsko-męską grą, która stała się jego nałogiem.

„W życiu najważniejsze są rzeczy, które się zrobiło i których nie można naprawić, ale też te, które można było zrobić, ale dziś jest na to za późno” – mówi filmowy Max czytelnikom, cytując wypowiedziane przed śmiercią słowa swojego ojca. W Nowym Jorku pisarz chce więc trochę przeszłość naprawić, a trochę spróbować drugiej szansy – to właśnie tu kilkanaście lat temu był przez krótki czas z kobietą, o której nigdy nie zapomniał.

Rebecca (Nina Hoss) też o Maksie pamięta („Nigdy nie wyrzuciłam go z głowy”), chociaż życiowo jest zupełnie gdzie indziej – to ceniona prawniczka w prestiżowej kancelarii. Zgodzi się jednak z dawnym znajomym spotkać, spędzą razem – jak w powieści Frischa – czas na oddalonym dwie godziny jazdy od Nowego Jorku cyplu Long Island. Głównie po to, by zrozumieć, że są dla siebie już tylko mitem. „Spotkałem się z duchem” – mówi zresztą na koniec Max.

Skarsgård uwodzi publiczność popisowymi, z lekka narcystycznymi opowieściami swojego bohatera, Nina Hoss w kluczowym monologu odsłania się, wychodzi z korporacyjnej skorupy. (…)

Paweł T. Felis – Gazeta WyborczaŚrednia ocena: 2.0
rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0
Oceniono 6 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Powrót do Montauk on IMDb

Trailer filmu: Powrót do Montauk

Wasze opinie

bejbe 16. stycznia 2018, 7:15

Jeśli czasem myślisz, co by było gdyby, albo na kimś ci zależy i się wahasz, boisz, wówczas obejrzyj ten film - skłania do myślenia. Piękne, poruszające kino.

Atena 22. grudnia 2017, 8:13

Piekna ta Nina Hoss. Zobaczyłam ją poraz pierwszy we wspaniałym filmie i z przepiękną muzyką oraz z cudnymi zdjęciami : "Biała Masajka". Ciekawe jak ta historia będzie przedstawiona. Szkoda, że partneruje jej Stellan. Przyjemnie by było obsadzić jako partnera np. Jeremy'ego Irons'a, ale cóż, to produkcja niemiecka się więc jedynie mógłby to być świetny T.Schwaiger bo innych aktorów niemieckich nie znam, jedynie pobieżnie. Owszem, ten cały Stellan to zdolny aktor, ale tym razem mi osobiście nie pasuje. No zobaczymy ...

Dodaj nowy komentarz Powrót do Montauk

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

25 listopada
18 listopada
11 listopada

Zapowiedzi

Repertuar Kin