|

Wasze hity

  1. Zezowate szczęście
  2. Pasażerka
  3. Człowiek na torze
  4. Misiowe poranki
  5. Na rauszu
  6. Pandy 3D
KEI

Kina są znów otwarte !

Po przerwie związanej z pandemią kina były zamknięte od 20 marca do 21 maja 2021. Od 21 maja niemal wszystkie kina studyjne oraz sieć Helios są znów otwarte. Sieci Cinema City oraz Multikino otworzyły swoje kina 28 Maja.

Niebo nad Saharą

Le Dernier vol
Reżyseria: Karim Dridi

Repertuar filmu "Niebo nad Saharą" w Warszawie

Brak repertuaru dla filmu "Niebo nad Saharą" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Niebo nad Saharą
Tytuł oryginalny: Le Dernier vol
Produkcja: Francja , 2009
Premiera: 8 lipca 2011
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Karim Dridi
Obsada: Guillaume Canet, Marion Cotillard, Michaël Vander-Meiren

Oparta na bestsellerowej powieści Sylvaina Estibala europejska superprodukcja przygodowa z dwiema największymi gwiazdami kina znad Sekwany: znakomitą, nagrodzoną Oscarem, Złotym Globem, BAFTĄ i dwoma Cezarami niezapomnianą odtwórczynią roli Edith Piaf Marion Cotillard i uznawanym za najprzystojniejszego francuskiego aktora i niezwykle ualentowanego reżysera (gromadzące ponad 8 milionów francuskich widzów „Nie mów nikomu”, „Les Petits Mouchoirs”) Guilliaumem Canet.

Francuska Sahara, rok 1933. Gdy samolot słynnego pilota Billa Lancastera ginie w trakcie lotu z Londynu do Kapsztadu, jego partnerka – nieustraszona łowczyni przygód Marie Valli?res de Beaumont (Marion Cotillard) – wyrusza na poszukiwanie ukochanego. Zmuszona do lądowania na terytorium Algierii, pilotka bezskutecznie zwraca się o pomoc do dowódców wojsk francuskich, zmagających się z buntem miejscowych plemion Tuaregów. Jedynym sprzymierzeńcem podróżniczki okazuje się skłócony ze zwierzchnikami pułkownik Antoine Chauvet (Guillaume Canet). Nie mogąc odwieść Marie od niebezpiecznej podróży w samo serce malowniczej, acz morderczej pustyni, Antoine zabiera ją w kolejną, ryzykowną misję na terenie wroga. Wyprawa będzie ostatnią szansą na odkrycie zaskakującej prawdy o losie Lancastera, ale także początkiem wielkiego uczucia, które połączy dwie niepokorne dusze w bezkresnych piaskach Sahary.Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1038 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Niebo nad Saharą

Wasze opinie

Baby 15. sierpnia 2011, 22:33

Słabo... ładne zdjęcia Sahary to wszystko, co znajduję na + w tym filmidle. Spodziewałam się więcej po filmie z M.Cotillard w roli głównej. Mną niestety nic nie wstrząsnęło.

bk 1. sierpnia 2011, 0:03

tak wspaniały film...cała prawda o Saharze. A historia odkrywa wiele wątków życia Antoine de Saint-Exupery

widz 30. lipca 2011, 21:48

wspaniały film, pozostający długo w pamięci. Oszczędny w środkach aktorskich, tym bardziej wstrząsający. Pięknie sfilmowany, zdjęcia Sahary, zwierząt - zapierające dech. Cudowna, dyskretnie towarzysząca bohaterom i przyrodzie, muzyka. Ale tylko jedno pif,paf......

absinth3 18. lipca 2011, 13:48

Totalna katastrofa, muzyka niezła. Aktorstwo na poziomie wczesnego liceum

leser 9. lipca 2011, 17:31

może zbyt dużo oczekiwałem, czegoś w stylu "indochin" "pożegnania z afryką". niestety film był po prostu nudny, ani porywajcych widoków pustyni jak w "pod osłoną nieba", ani nie przekonali mnie główni bohaterowie do swych przeżyć. zabrakło głębi.

Dodaj nowy komentarz Niebo nad Saharą

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

17 września
10 września
3 września
1 września

Zapowiedzi

24 września
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin