|

Wasze hity

  1. Zezowate szczęście
  2. Pasażerka
  3. Człowiek na torze
  4. Misiowe poranki
  5. Na rauszu
  6. Pandy 3D
KEI

Kina są znów otwarte !

Po przerwie związanej z pandemią kina były zamknięte od 20 marca do 21 maja 2021. Od 21 maja niemal wszystkie kina studyjne oraz sieć Helios są znów otwarte. Sieci Cinema City oraz Multikino otworzyły swoje kina 28 Maja.

Dawca pamięci

The Giver
Reżyseria: Phillip Noyce

Repertuar filmu "Dawca pamięci" w Warszawie

Brak repertuaru dla filmu "Dawca pamięci" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Dawca pamięci
Tytuł oryginalny: The Giver
Czas trwania: 94 min.
Produkcja: USA , 2014
Gatunek: dramat / sci-fi
Premiera: 22 sierpnia 2014
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Phillip Noyce
Obsada: Brenton Thwaites, Jeff Bridges, Meryl Streep

Ekranizacja światowego bestsellera Lois Lowry, jednej z najczęściej nagradzanych amerykańskich powieści młodzieżowych ostatnich dekad. W wizjonerskiej opowieści o świecie, w którym ludzie zapomnieli, czym są miłość, pamięć i… kolory wystąpiły ikony Hollywood – wielokrotni zdobywcy Oscarów i Złotych Globów, Meryl Streep i Jeff Bridges, a także: była żona Toma Cruise’a – Katie Holmes, piosenkarka Taylor Swift, gwiazdor „Czystej krwi” – Alexander Skarsgard oraz para kinowych przystojniaków – Cameron Monaghan („Shameless – Niepokorni”) i Brenton Thwaites, czyli Książę Phillip z disnejowskiej „Czarownicy”.

Nastoletni Jonas (Brenton Thwaites) dorasta w utopijnym świecie przyszłości, gdzie nie istnieją cierpienie i ból, wojny ani krwawe rewolucje. W epoce, w której zapomniano, jak się kocha, odróżnia barwy i podejmuje wybory. Nieoczekiwanie, Jonas zostaje wytypowany jako kandydat na Odbiorcę Wspomnień – jedyną osobę w społeczności, która przechowuje pamięć po dawnych czasach. W szkoleniu pomaga mu tajemniczy mężczyzna, nazywany Dawcą Umysłów (Jeff Bridges). W trakcie nauki Jonas odkryje wstrząsający sekret przeszłości, który zburzy mozolnie budowany ład świata i ściągnie na niego i jego najbliższych wielkie niebezpieczeństwo.Średnia ocena: 4.0
rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0
Oceniono 9 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Dawca pamięci

Wasze opinie

Kama 2. października 2014, 8:45

interesujący choć końcówka rzeczywiście trochę bez pomysłu i jakaś nieco banalna. Na pewno nie porównałabym tego filmu do seksmisji, bo nie ma to z nią nic wspólnego poza faktem wmawiania nieprawdy ludziom. Seksmisja to rewelacyjna komedia a to film fantasy

Kai_16 31. sierpnia 2014, 20:27

Świetny i wart polecenia film. Mega nam się podobało!

Simba 31. sierpnia 2014, 12:28

Ujmę to tak. Ten film jest tak zły, że sami twórcy nie mieli chyba siły go kończyć, bo zakończenie jest jeszcze durniejsze niż cała reszta. Mam 30 lat i jak dotąd to jest najgorszy film, jaki przez ten czas zobaczyłem. Chciałbym, żeby ktoś mi zabrał wspomnienia z oglądania go. 3 część Zmierzchu to przy nim niezwykle ambitna i inteligentna produkcja.

mt 27. sierpnia 2014, 20:41

cenizna.Usnąłem w połowie filmu jak sie popkorn skończył

Leia 27. sierpnia 2014, 18:48

Dawno nie widziałam tak słabego filmu. Przez cały seans czekałam na rozwinięcie się fabuły - ale się nie doczekałam. Nudny, przewidywalny, ani w nim dobrego aktorstwa, ani - nomen omen - emocji. Do tego są niespójne, pozbawione logiki fragmenty. Co do powyższego opisu filmu: Katie Holmes jednak jest kimś więcej, niż byłą żoną Toma Cruise'a. To jakby pisać o roli Nicole Kidman, że postać jest grana przez byłą żonę Toma Cruise'a. Opis oceniam jako napisany z przeznaczeniem dla obdiorców Pudelka - czyli żenujący. Ale rozumiem, że to sprawka dystrybutora.

M 26. sierpnia 2014, 13:26

współczesna "seksmisja". Podobało mi się

Dodaj nowy komentarz Dawca pamięci

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

17 września
10 września
3 września
1 września

Zapowiedzi

24 września
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin