|

Wasze hity

  1. Zezowate szczęście
  2. Pasażerka
  3. Człowiek na torze
  4. Misiowe poranki
  5. Na rauszu
  6. Pandy 3D
KEI

Kina są znów otwarte !

Po przerwie związanej z pandemią kina były zamknięte od 20 marca do 21 maja 2021. Od 21 maja niemal wszystkie kina studyjne oraz sieć Helios są znów otwarte. Sieci Cinema City oraz Multikino otworzyły swoje kina 28 Maja.

Amerykanin

The American
Reżyseria: Anton Corbijn

Repertuar filmu "Amerykanin" w Warszawie

Brak repertuaru dla filmu "Amerykanin" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Amerykanin
Tytuł oryginalny: The American
Czas trwania: 105 min.
Produkcja: USA , 2010
Premiera: 5 listopada 2010
Dystrybutor filmu: Forum Film
Dystrybutor filmu: 15 lat

Reżyseria: Anton Corbijn
Obsada: George Clooney, Thekla Reuten, Paolo Bonacelli, Violante Placido

Niemający sobie równych pośród płatnych zabójców, Amerykanin Jack, napotyka na trudności w realizacji zlecenia w Szwecji. Mistrz postanawia się wycofać i przysięga, że następne zadanie będzie jego ostatnim. Zaszywa się w małym włoskim miasteczku, delektując się życiem z dala od śmierci. Zbliża się jednak termin realizacji zlecenia, które przekazała mu pewna Belgijka, Mathilde. Konstruowanie broni potrzebnej do jego wykonania jest na ukończeniu. Jack – ku swemu własnemu zaskoczeniu – zaprzyjaźnia się z miejscowym księdzem, ojcem Benedetto i nawiązuje romans z mieszkanką miasteczka, Clarą. Wychodząc z ukrycia, Jack niebezpiecznie kusi los.Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1172 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Amerykanin

Wasze opinie

mojobeat 13. listopada 2010, 18:30

Rewelacja i doprawdy zaskoczenie. Corbijn potwierdza, że świetnie pomyślany i wyreżyserowany "Control" o Ianie Curtisie nie był przypadkiem. Tutaj mamy z pozoru dość prostą szpiegowską historię, thriller, gdzie widać genialne operatorskie oko i kunszt twórcy. Długie niespokojnie czasami klaustrofobiczne ujęcia dają do myślenia. George Clooney jest tutaj w jednej z lepszych swoich ról plus mamy jeszcze mało znaną Violante Placido w roli obiektu jego zainteresowań. A jednak ten holenderski fotograf/reżyser jakiś sposobem z szwajcarską precyzją wydobywa to co istotne, jednocześnie robiąc z tego doprawdy dzieło sztuki, podobnie jak ostatnio Herzog w "Złym poruczniku", tzn. nie popadająć w hollywodzkie nudziarskie schematy. Jest kilka momentów w tym filmie, nie zdradzając szczegółów, gdzie doprawdy historia zatacza koło i zmienia siłę cieżkości. Wszystko w nim jest przemyślane w raz z ostatnim kliknięciem. Brawo.

MiG 11. listopada 2010, 21:01

Dzieci neostrady z ADHD faktycznie mogą się na nim nudzić. Nie ma strzelanin w hollywoodskim stylu "wiecznie nabitego sześciostrzałowca", nie ma pościgów samochodami, mordobić, gdzie główny bohater okładany przez 5 minut baseballem wstaje i zwycięża.

Są za to: rewelacyjne zdjęcia, odważny montaż (reżyser nie boi się długich ujęć, wręcz nimi gra) i scenariusz klasycznego czarnego kryminału.

Nie jest to film w żaden sposób nowatorski, wszystkie "patenty są znane od dziesięcioleci, ale w przeciwieństwie do 99% amerykańskich produkcji nie jest zepsuty przez księgowych i "badaczy rynku".

Więc jak ktoś ma ochotę na klasyczny czarny kryminał i nie lubi ADHD w kinie to polecam.

Misio 11. listopada 2010, 13:49

nuda,że aż boli...
co autor miał na mysli i jakie jest przesłanie?????
dobrze,że na dvd widziałem bo płakałbym nad wyrzuconymi pieniędzmi!!!

gooniek 11. listopada 2010, 8:26

baaaaaaaaaaaaaaaardzo nudny film!

~~~ 10. listopada 2010, 13:56

Nie filozofuj Zuz. Jak dla mnie 6.6. Niczego sobie.

JANUSZ i ELA 10. listopada 2010, 7:49

ZABRANIAM KOMUKOLWIEK IŚĆ NA TEN SYF!!! CLOONEY SIĘ SKOMPROMITOWAŁ!!! TO JEST WIELKIE "0" i FILM i GRA AKTORÓW!!! NALEŻY GO ZDJĄĆ Z EKRANÓW!!!

Zuz 7. listopada 2010, 21:27

Film gorzej niz beznadziejny. Nic sie nie dzieje, nie ma fabuly, jest nudny, pseudo filozoficzny. Nie polecam nikomu. Jest to opinia damsko - meska i miedzypokoleniowa :)

Dodaj nowy komentarz Amerykanin

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

17 września
10 września
3 września
1 września

Zapowiedzi

24 września
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin