repertuary.pl
Film

Dobre serce

The Good Heart
Reżyseria: Dagur Kari

Repertuar filmu "Dobre serce" w Warszawie

Brak repertuaru dla filmu "Dobre serce" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Dobre serce
Tytuł oryginalny: The Good Heart
Czas trwania: 95 min.
Produkcja: USA/Francja/Niemcy/Dania/Islandia , 2009
Premiera: 23 kwietnia 2010
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Dagur Kari
Obsada: Brian Cox, Paul Dano, Stephanie Szostak

Pierwsza anglojęzyczna komedia obyczajowa twórcy Noi Albinoi i Zakochani widzą słonie. Opowieść o przyjaźni, miłości i poszukiwaniu szczęścia.

Paul Dano gra Lucasa, emocjonalnie niestabilnego młodego człowieka, który w niewiadomych okolicznościach został bezdomnym i żyje w kartonowym szałasie pod wiaduktem. Jego jedynym przyjacielem jest mały kotek, którego przygarnął i nad którym roztacza opiekę. Przytłoczony potwornym losem Lucas podejmuje równie potworną, lecz zrozumiałą decyzję: usiłuje targnąć się na swoje życie. Próba kończy się niepowodzeniem i Lucas budzi się w szpitalu, gdzie dzieli salę z Jacques’em (Brian Cox).

Jacques jest w fatalnym stanie, ale nie oszczędza się. Pali, pije, przeklina. Całe jego życie kręci się wokół baru, który prowadzi i w którym mieszka. Ten podrzędny, zapuszczony lokal jest oazą, do której wstęp mają tylko nieliczni stali bywalcy. Żadnych kobiet, żadnych przypadkowych klientów. Filozofia Jacques'a jest prosta: nie istnieje problem, którego nie rozwiąże stek bluzgów. Choć skuteczna, filozofia ta ma swoje mankamenty: Jacques nie ma żadnych przyjaciół oprócz psa, a ponadto cierpi na duże nadciśnienie, przez które wciąż ląduje w szpitalu. Tam wszyscy go już znają: tym razem przykuł go do łóżka piąty zawał serca. 

Lucas i Jacques, pozornie niedobrana para, znajdują wspólny język. Po wyjściu ze szpitala Jacques odszukuje młodzieńca, który powrócił do swego lichego szałasu i zabiera go swojej knajpy, a zarazem domu, by nauczyć go prowadzenia baru. Nie robi tego z czystej życzliwości. Stawia sprawę jasno. Musi mieć pewność, że jego bar przetrwa. Jacques podupada na zdrowiu i potrzebuje kogoś, kto przejmie po nim schedę. Wybiera Lucasa.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1203 razy. | Oceń film

Wasze opinie

syl7wia 7. kwietnia 2011, 10:07

film rozczarowuje.brak mu dystansu i szerszego pojęcia osobowości aktorów. absurdalne kino jest świetne kiedy takie pozostaje do ostatniej sceny, ale to jest wyjątkowo irytujące.

Agnieszka 26. maja 2010, 23:41

Rewelacyjny film ! Pozostaje na długo w pamięci, skłania do refleksji, wzrusza. WSPANIAŁE AMBITNE KINO. !

Agnes 6. maja 2010, 22:54

Wspaniały, poruszający film. Warto zobaczyć. Polecam zwłaszcza miłośnikom ambitnego kina. Film wyzwala emocje, skłania do zadumy. Naprawdę dobre kino.

ania 2. maja 2010, 10:36

Gosiu wyrażając zdanie na temat filmu nie pisze się o jego zakończeniu. Nie warto na niego w takim razie pójść, Pozdrawiam

Gośka 30. kwietnia 2010, 13:00

Świetna rzecz. Znakomite dialogi:) Moim zdaniem tylko europejskie zakończenie nieco psuje film, który aż prosił się o happy end.

eowin 29. kwietnia 2010, 0:37

Bardzo porządny film, powiedziałabym nawet, że jeden z najlepszych, które widziałam. Może nie jest najlepszy dla miłośników kina akcji, ale akurat do takowych się nie zaliczam :) Polecam!

iHS 26. kwietnia 2010, 17:42

Bardzo w porządku. Bez zadęcia, bez moralizowania, dobre kino.

Dodaj nowy komentarz Dobre serce

Twoja opinia o filmie: