repertuary.pl
Film

Popiełuszko. Wolność jest w nas


Reżyseria: Rafał Wieczyński

Repertuar filmu "Popiełuszko. Wolność jest w nas" w Warszawie

Brak repertuaru dla filmu "Popiełuszko. Wolność jest w nas" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Popiełuszko. Wolność jest w nas

Czas trwania: 148 min.
Produkcja: Polska , 2009
Premiera: 27 lutego 2009
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Rafał Wieczyński
Obsada: Adam Woronowicz, Marek Frąckowiak, Zbigniew Zamachowski

Opowieść o człowieku, który ze skromnego chłopaka z podlaskiej wsi stał się duchowym przewodnikiem narodu oraz symbolem odwagi w walce o wolność i prawdę.

Obraz przedstawia życie Księdza Jerzego od lat dzieciństwa na polskiej prowincji, poprzez okres kształtowania się jego powołania w wojsku, proces rodzenia się jego legendy w czasie ciężkiej próby stanu wojennego, aż po jego bestialski mord i gromadzący blisko pół miliona ludzi pogrzeb.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 2733 razy. | Oceń film

Wasze opinie

Emili 9. listopada 2009, 17:51

Piękny bardzo wzruszający film. Porąco polecam!!! (Nie wie ktoś kiedy wyjdzie na DVD?)

ania 13. maja 2009, 21:28

Naprawde bardzo bardzo ladnie nakrecony.Polecam goraco tym ktorzy jeszcze go nie ogladali.Z przyjemnoscia obejrze go jeszcze raz.

agapa 10. maja 2009, 0:15

jak na polski film, nie mam mu nic o zarzucenia. Typowe elementy biograficzne, standarowe "podejście do sprawy". Owszem, wzrusza. Ale po jego obejrzeniu, ogarnia widza niedosyt, z którym ciężko jest sobie poradzić. Przyczyny moga być różne. Począwszy od niezgody na to, co się stało, a skończywszy na złudnym czekaniu się uspokojenie. Ale jaki wtedy byłby sens tego filmu?

genesis 25. kwietnia 2009, 14:59

Film lepszy niż "Zabić księdz" w reżyserii Holland. Dramatyczny, wstrząsający i bardzo "polski".

Lex 25. kwietnia 2009, 14:47

dupajasia
Tak rozumując, dojdziemy do wniosku, że polski żołnierz zabijając hitlerowców, był ich warty...
Kościół daje prawo do obrony, takiej jaka jest konieczna w określonej sytuacji. Bardziej absurdalne jest polskie prawo niby zezwalające na obronę własną, ale tak faktycznie analizując przypadki z ostatnich lat, można dojść do wniosku, że lepiej dać się skrzywdzić, niż bronić. Oglądnij film "Dług", może coś zrozumiesz.
Charlott ma de facto rację, prawdziwych winnych śmierci Popiełuszki nigdy nie rozliczono, jak i winnych zabitych górników, stoczniowców, studentów i setek innych anonimowych bohaterów walczących o wolną Polskę.
Nie sądzisz?

dupajasia 19. kwietnia 2009, 15:09

Droga Charlott, jeżeli chcesz zabić wszystkich, tych, którzy "maczali w tym palce" to niewiele się od nich różnisz. Nie sądzisz?

niegoj 18. kwietnia 2009, 21:19

Film jest zdecydowanie antysemicki

domka 17. kwietnia 2009, 20:49

niezły film. najlepsze były przekleństwa;P a tak naprawde to nie chciałam na niego iść bo uważałam że będzie nudny, ku mojemu zaskoczeniu okazało się że wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Bawił mnie jak i wyciskał łzy. Myślę, że warto zobaczyć.

Ania 13. kwietnia 2009, 21:36

Film jest bardzo piękny i poruszający. Bardzo mi się podobał

szarada 11. kwietnia 2009, 17:40

poruszający film z nieco przydługimi ujęciami i denerwującym acz potrzebnym patosem. znakomita kreacja Woronowicza, który pokazał ludzką - słabą stronę 'bohatera ludu'. brawo dla Polski, oby tak dalej.

ks. Robak 5. kwietnia 2009, 17:41

Nawet czytelnikom GW którym zostały szczątkowe możliwości refleksyjnego myślenia ten film się podoba. Jest świetny

Tomek 4. kwietnia 2009, 21:07

CZas na przywracanie historycznej prawdy. Więc chyba tylko ubecy i czytelnicy gazetki wybiórczej mogą narzekać na ten film.

Nomine 2. kwietnia 2009, 23:28

Pompatyczny i poprawny politycznie do potęgi gniot
dawno nie widziałem gorszego filmu biograficznego

Kaska ;) 2. kwietnia 2009, 21:32

Świetny film!!! Szisiaj obejrzałam i byłam pełna podziwu i wzruszenia. Gratulacje dla realizatorów!

Vid 2. kwietnia 2009, 19:23

film fajny , warty obejrzenia mimo kilku niedopracowań . proszę nie komentować filmu jak się go nie widziało - to zniechęca do oglądania a nie ma podstaw.

charlott 31. marca 2009, 23:17

film naprawdę bardzo dobry! polecam jest z całą pewnością warty obejrzenia. ci ludzie którzy zabili tyle niewinnych ofiar powinni dostać kare śmierci za to bestialskie zachowania, każda jedna osoba która maczała w tym palce! ale władze Polski jak zwykle nigdy niczego nie potrafiły doprowadzić do końca! nawet w 100% nie wiedzą jak dokładnie zginął Ks.Jerzy Popiełuszko, to jest godne pożałowania...Polski rząd z niczym sobie poradzić nie może tak jest było i będzie! pozdrawiam i POLECAM ten wspaniały film

Karol 28. marca 2009, 20:42

Ciekawy film opowiadający ciągłej ucieczce, a zarazem walce z komunistami poprzez głoszenie słowa Bożego przez młodego zdolnego księdza, którego dzieciństwo było uwikłane w zło i spustoszenie. Starał się poprzez swoje kazania, przekazać wartość wolności. Komuniści przyjęli to na swój sposób chcąc uniemożliwić Jeżykowi przekazywania prawdy wolności, o braku Stalina i Gorbaczowa...
Film polecam w szczególności tym, którzy nie żyli w czasach księdza Popiełuszki oraz tym którzy żyli w okresie produktów na kartki, bo tak naprawdę życie, działalność oraz śmierć księdza Popiełuszki były zakryte mgłą. Bo kto żyjąc w Szczecinie wiedział o działalności ,,jakiegoś tam" księdza w Warszawie. Film jest też wyborny dla miłośników historycznej prawdy, gdyż według mnie jest to opowieść w 100% oparta na faktach i dowodach.

Tomek 27. marca 2009, 15:03

Świetny film. Następny dobry film z naszej (zakłamywanej przez komunistów przez pół wieku) historii to Generał Nil.
Wreszcie czas na prawdziwych bohaterów, a nie na jakies brednie typu Walkiria, o jakims podrzędnym naziście-kombinatorze, którzy w przedzień końca wojny zbuntował sie przeciw przełożonym nazistom-ideowcom.

justyna 21. marca 2009, 23:43

Uważa, że jest to film bardzo poruszający. Warty obejrzenia szczegolnie dla nas młodych, którzy nie pamietamy "tamtych" (choc tak nieodległych) czasów. Polecam gorąco dla lepszego uświadomienia sobie pewnych spraw waznych dla naszego narodu.

MAdzia 20. marca 2009, 17:13

Świetny film naprawdę warto obejrzeć

Dodaj nowy komentarz Popiełuszko. Wolność jest w nas

Twoja opinia o filmie: