repertuary.pl
Film

Moja droga Wendy

Dear Wendy
Reżyseria: Thomas Vinterberg

Repertuar filmu "Moja droga Wendy" w Warszawie

Brak repertuaru dla filmu "Moja droga Wendy" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Moja droga Wendy
Tytuł oryginalny: Dear Wendy
Czas trwania: 105 min.
Produkcja: Dania , 2005
Premiera: 18 listopada 2005
Dystrybutor filmu: SPInka

Reżyseria: Thomas Vinterberg
Obsada: Jamie Bell, Bill Pullman, Michael Angarano

Autorem scenariusza do filmu jest Lars von Trier, reżyser Dogville, zdobywca Złotej Palmy w Cannes (2000) za film Tańcząc w ciemnościach. Reżyserem filmu jest Thomas Vinterberg (Festen, Wszystko o miłości). W wyniku współpracy dwóch niezwykłych osobowości kina powstało dzieło unikalne, które tematem nawiązuje do takich filmów jak Dogville, Manderlay, Słoń, czy Festen, zaś sposobem prowadzenia narracji do filmów akcji.

Film Moja droga Wendy znalazł się w programie międzynarodowych festiwali filmowych w Berlinie, Sundance oraz Toronto (2005). Na MFF w Moskwie (2005) film został uhonorowany Srebrną Nagrodą Św. Jerzego.

W małym miasteczku osiemnastoletni Dick po stracie ojca czuje się bezpiecznie jedynie z pistoletem w dłoni. Choć nazywa siebie pacyfistą, razem z kolegami zakłada klub miłośników broni. Pewnego dnia młodzi ludzie są zmuszeni użyć jej w obronie własnej. Zaciera się cienka granica pomiędzy dobrem i złem.

Moja droga Wendy to, zdaniem samego reżysera, mieszanka Królestwa Larsa von Triera oraz Mechanicznej pomarańczy Stanley'a Kubricka. Lars von Trier z właściwą sobie ironią stawia pod znakiem zapytania użyteczność i niezmienność zasad moralnych. Thomas Vinterberg i Lars von Trier zabierają nas w fascynującą, przewrotną podróż do źródeł przemocy. Do świata, w którym zasady łamią przede wszystkim ci, którzy... je mają.

PO TO, BY ŁAMAĆ ZASADY, NAJPIERW ...TRZEBA JE MIEĆ!

Najlepsze dzieło von Triera i Vinterbrga. Zmysłowa reżyseria, inteligentny scenariusz, doskonała obsada i ścieżka dźwiękowa. Europeanfilms.net

Wstrząsający, zaskakujący. Urzeka talentem aktorskim młodego Jamie'ego Bella. Hollywood Reporter


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1431 razy. | Oceń film

Wasze opinie

jay 24. stycznia 2006, 15:08

genialny
goraco polecam

Piotruś Pan 7. stycznia 2006, 2:32

moja droga
film ok, zreszta wszystko co dotyczy wendy jest ok, taaaka lasia, co?

tagomago 27. listopada 2005, 22:44

między myślami przecieka
poszedłem do kina ten film, bo nieopatrznie przypisałem kiedyś von trierowi nieomylność. jednak tym razem się pomyliłem i zostało rozczarowanie. nudziłem się niewąsko i tylko noga mi trochę podskakiwała, kiedy słyszałem kawałki the zombies. za to duży plus.

Pan Maruda 23. listopada 2005, 21:02

Nie wiesz komu..? zaufaj Von Trier'owi
isc do kina i sie nie zawiesc..to wcale nie takie proste...po koszmarze "ukrytych" przynajmniej nie zmarnowalem czasu.film mozna lubic albo nie...ale na pewno warto!mnie sie podobał, nawet bardzo...

Kawaler Wielkiego Wybrańca KAdosza 22. listopada 2005, 10:49

Coś tu jest dobre ale na pewno wieje czymś złym
No tak,von Trier scenariusz napisał więc doszukiwałem się oryginalności w tym filmie i ona tam jest bez dwóch zdań. Można powiedzieć, że jest to ciekawe ale czy dobrze sie czułem po 2 godzinach? Dogville o niebo lepsze choć pozornie nudniejsze.Tutaj jakies chore skojarzenia ze stowarz. umarłych poetów:) miałem.Ale ja sie nie znam chyba.Klasyk to to nie bedzie.

kunone 21. listopada 2005, 14:41

Ekstra film. POLECAM!!!
Ekstra...

Dodaj nowy komentarz Moja droga Wendy

Twoja opinia o filmie: