repertuary.pl
Film

Milczenie

Silence
Reżyseria: Martin Scorsese

Repertuar filmu "Milczenie" w Warszawie

Brak repertuaru dla filmu "Milczenie" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Milczenie
Tytuł oryginalny: Silence
Czas trwania: 161 min.
Produkcja: Włochy/Meksyk/Japonia/USA , 2016
Gatunek: dramat / historyczny
Premiera: 17 lutego 2017
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Martin Scorsese
Obsada: Adam Driver, Liam Neeson, Andrew Garfield

Inspirowany autentycznymi wydarzeniami i zrealizowany z niezwykłym rozmachem najnowszy film twórcy „Wilka z Wall Street”, „Infiltracji” i „Chłopców z ferajny”. Przez trzydzieści lat wybitny reżyser Martin Scorsese przygotowywał adaptację od dawna go fascynującej, słynnej powieści Shūsaku Endō. Trzydzieści lat po „Misji” powstało kolejne filmowe arcydzieło ukazujące ludzi żyjących w czasach wielkich napięć i konfliktów religijnych. W rolach głównych Andrew Garfield („Przełęcz ocalonych”), Adam Driver („Paterson”, „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”) oraz Liam Neeson („Uprowadzona”).

XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę.

„Milczenie” to najmocniejszy, a jednocześnie najbardziej osobisty film w karierze Martina Scorsese. Amerykański twórca poszukuje odpowiedzi dotyczących istoty i sensu religii, a także wierności swoim przekonaniom w świecie, w którym płaci się za nią najwyższą cenę.


Średnia ocena: 7.0
rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0
Oceniono 77 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Milczenie on IMDb

Trailer filmu: Milczenie

Wasze opinie

Ararat 15. listopada 2017, 10:21

niestety czuje się, że znaczna część recenzentów pisze opinie ugruntowane w lokalnym, płytkim katolicyzmie i charakterystycznej dla niego koncepcji "wiary"; dla mnie to raczej film psychologiczny i raczej nie o prześladowaniu chrześcijan w Japonii ile uniwersalnych ludzkich dramatach, konfliktach sumienia, wzorców... Ważny film, jeżeli potrafimy się zmusić do otwarcia i skupienia na czymś poza samymi sobą.

PG 3. kwietnia 2017, 6:29

Nuda ... nuda ... nuda. Jakie arcydzieło ??? Szkoda nie tylko pieniędzy ... ale przede wszystkim CZASU na takie filmy ... ziewaniem można by zjeść ekran. Aż się chce wyjść z kina ...

mARTIN 26. marca 2017, 17:33

ARCYDZIEŁO !!!

clint 26. marca 2017, 17:17

Genialny film,lecz nie polecam go lewusom itp bezmózgowcom

Dorota 15. marca 2017, 11:37

Dobry film, trzyma w napięciu i porusza aspekty wiary, moralności, trudnych wyborów, kompromisów. Mimo długiego czasu trwania, nie zauważa się tego. Dba o szczegóły, pobudza wyobraźnię widza. Obraz ponadczasowy. Polecam.

KRkowianka 9. marca 2017, 22:46

Mocne, mocne kino.Dużo znaków zapytania,żadnej p)odpowiedzi ... MS mocuje się z Absolutem.

Danuta B. 9. marca 2017, 12:01

Arcydzieło, nie film komercyjny. Nastawionych na rozrywkę może rozczarować. Ludzie wychodząc z kina milczeli. Nie zmęczyło mnie nic pomimo, że film jest długi i grany był w moim kinie późno. Pójdę drugi raz.

Danuta B. 9. marca 2017, 8:29

Film poważny, długi i pozornie bez akcji charakterystycznych dla wielu współczesnych produkcji i pod tym względem nie spełni oczekiwań widzów nastawionych na rozrywkę czy zabawę. Jednak jest to trochę kino akcji. Film jest - moim zdaniem - wielkim dziełem, ale nie jest to film komercyjny. Portugalscy jezuici opuszczają Portugalię w poszukiwaniu znanego apostaty - ojca Ferreiry (Liam Neeson), który zniknął bez śladu gdzieś w Japonii. Podobno Ferreira wyparł się Chrystusa i Jego nauczania podczas tortur... "Ciężar Twojego milczenia jest straszny" - modli się ojciec Rodrigues...Film długi i oglądany późno, a trzymał mnie w w napięciu ogromnym. Chyba ciekawszy jest dla ludzi, dla których wiara jest ważna, ale pewnie inni koneserzy kina i problemów niezwykłych nie zniechęcą się. Po zakończeniu filmu - widzowie wychodzący milczą długo. Jest o czym myśleć. Pójdę na film drugi raz.

H 6. marca 2017, 15:51

Poważne dzieło. Nie jest to typowa banalna, efekciarska amerykańska produkcja.

hub 6. marca 2017, 0:12

Dzieło.

Agnieszka 5. marca 2017, 14:29

Arcydzieło. Wspaniałe plenery. Znakomita gra aktorów.Decyzje najwyższej próby. Skłania do refleksji, podróży w głąb siebie. Przygoda dla oczu i ducha. Niezapomniany. Milczenie najwyższej próby. Zdecydowanie sugeruję zobaczcie!
A Ci, którzy zniechęcają to Ci, co przez całe życie chcą się bawić wyłącznie w ciuciubabkę i pozostawać w "zamkniętym pokoju".

Krystyna 4. marca 2017, 16:42

Długi,wiele drastycznych scen ale nie mogę przestać o nim myśleć! Zdecydowanie dla ludzi myślących,zastanawiających się nad wartościami, sensem życia.Polecam!

Syla 3. marca 2017, 22:24

Dno totalne,jesteśmy z siostrą kinomaniakami,oglądamy prawie wszystkie filmy,które wchodzą,ale wiekszego dna nie ogladałyśmy. Nuda nuda i jeszcze raz NUDA,wytrzymałyśmy jedynie 40 minut po czym wyszłyśmy z kina,zmarnowany czas i pieniądze. Może film miałby jakieś przesłanie,gdyby był ciekawie nakręcony,jakie plenery,to było tak sztuczne,że az żal. Poza tym,myślał by kto,że wszyscy ci Japończycy po angielsku śmigają. Ludzie nie chodźcie na to,tragedia!

Ata 27. lutego 2017, 22:34

Piękne plenery, wspaniałe zdjęcia i historia, która chodzi za widzem długo po wyjściu z kina. Bardzo dobry film, jeden z tych, których się nie zapomina.

wlodek 27. lutego 2017, 8:33

Film nie najlepszy. Bardziej przeżywałem sceny deptania w Shogunie niż tutaj. Najważniejszy problem bohatera w zasadzie nie był problemem z punktu widzenia wiary. Musiał zrobić to co zrobił - inaczej nie byłby chrześcijaninem.
@Marek - Zgłęb temat, a nie powtarzaj pierwszej przeczytanej informacji. Cytat z http://www.bbc.com/news/magazine -24864587 :"We are starting a research project with several universities worldwide on this topic and there we start with a guess of 7-8,000 Christians killed as martyrs each year."

Marek 26. lutego 2017, 15:05

Co roku 170 000 chrześcijan jest zabijanych na świecie tylko za wiarę (liczba obejmuje tylko udokumentowane przez ONZ przypadki). Wszystkie pozostałe religie razem wzięte nie mają tyle ofiar. Więc nie piszcie że temat abstrakcyjny.

jaro 25. lutego 2017, 11:47

nareszcie film,
wolny
oparty na słowie,
oparty na myśli
trwa 3 godziny
jest wspaniale
polecam wolnym
myślicielom,
szybkim absolutnie nie
nie ma akcji,
pieknie
jaro

n 23. lutego 2017, 13:03

Nudny. Może się podobać..skrajnej prawicy. Przyśladowanie Chrześcijan.. proszę Was. Czy nikt nie pamięta o Inkwizycji w tym okresie w Hiszpani i Portugali?

mario 23. lutego 2017, 10:28

zero akcji lekko nudnawy i rozwleczony.
Film raczej nie na ekrany kin.Szkoda kasy i czasu

Anita 22. lutego 2017, 7:13

dobry film, warto zobaczyć

Dodaj nowy komentarz Milczenie

Twoja opinia o filmie: