repertuary.pl
Film

Powidoki


Reżyseria: Andrzej Wajda

Repertuar filmu "Powidoki" w Warszawie

Brak repertuaru dla filmu "Powidoki" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Powidoki

Czas trwania: 100 min.
Produkcja: Polska , 2016
Gatunek: biograficzny / dramat
Premiera: 13 stycznia 2017
Dystrybutor filmu: Akson Studio

Reżyseria: Andrzej Wajda
Obsada: Bogusław Linda, Zofia Wichłacz, Krzysztof Pieczyński

Bohaterem filmu „Powidoki” jest Władysław Strzemiński, artysta , który nie poddał się socrealizmowi i doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów artystycznych. To film o tym jak socjalistyczna władza zniszczyła charyzmatycznego, niepokornego człowieka.


Średnia ocena: 7.0
rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0
Oceniono 107 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Powidoki on IMDb

Trailer filmu: Powidoki

Wasze opinie

Krzysiek 15. marca 2017, 22:43

Niestety, ten film jest wyjątkowo toporny, aktorstwo sztuczne, koturnowe, zestaw luźnych scen, a wręcz scenek. Gdzie tu jakiś scenariusz? Szkoda! Ten film nie wywołał we mnie żadnej emocji, żadnej. A przecież to wyjątkowo tragiczny los świetnego artysty. Córka, postać przecież równie tragiczna - i to nie z własnego wyboru - zero emocji! Naćpana? Chodzi jak nakręcony robot: człap człap człap i recytuje kwestie. Stra-szne! Na plus: scenografia, kostiumy i muzyka. I to byłoby na tyle. Żal.pl

Irena Świerżyńska 1. marca 2017, 9:39

Czarne niebo - Powidoki
Czarne bałwany burczą zapachem prochu
odpłyną
odsłonią niebo
jasność do skoku do dali
do pracy idź
prostuj drogi młody człowieku
rozwijaj talenty, masz głowę
choć nie masz pięty
nogę zabrała wojna
jej nić będzie w Tobie na zawsze tkwić
poradzisz sobie, stukniesz kulą pod pachą
mało, za mało biedy
kłopotu
cześć ręki została w ostrzale płotu
radź sobie jak chcesz
masz dziś przed sobą ostry miecz życia
szukaj dróg odkrycia
radości
jak przetrwać
tworzyć swoje obrazy
odnaleść dumę i spokój twarzy
wyzwania, trud
takie klimaty odsłonił wielki
Andrzej Wajda
zabrał do nieba swe kroki
zostawił spadek
nam - ,,Powidoki"

28 01 2017

Ewa 27. lutego 2017, 11:29

Bardzo chciałam pójść i byłam. Film z ogromnym przesłaniem, bardzo na czasie i tym samym straszny. Zdanie A. Wajdy dobitne. Nie dociera, tak jak w filmie, do kacyków i aparatczyków.

IS 31. stycznia 2017, 16:31

6 stycznia, kiedy dalem swoj wpis, bylo 2 pkt, 31 stycznia jest 8 i ciagle rosnie, widze ze Polacy poznali sie na filmie, mimo niektorych mocno krytycznych komentarzy.

JS 26. stycznia 2017, 22:12

Tak bylo trzeba o tym pamietac kto tego nie przezyl powinien zobaczyc my pamietamy dzieki Wajdzie oby to nigdy nie wrocilo

srut 25. stycznia 2017, 13:52

teraz wracają czasy komuny i partii PiS

Len 23. stycznia 2017, 17:13

Dobry Film, mocno prawdziwy, które mówi dużo o "Polskości" !

Mariposa 22. stycznia 2017, 5:21

Lubię takie filmy: lecą napisy końcowe, zapala się światło, a publiczność siedzi w ciszy w fotelach jeszcze kilka minut. To jest najlepsza recenzja. Mistrz Wajda do końca trzymał poziom i domknął niezwykłą klamrą swoją artystyczną działalność. A Boguś znakomicie wpisał się w rolę - wreszcie nie przebijał Franzem Mauerem.

Anna Minc 21. stycznia 2017, 2:18

Lektura obowiązkowa! Dla wszystkich i dla tych,którzy pamiętają te czasy i dla młodszych! Świetnie zrobiony film. Stonowany, bez przerysowań. A rola Lindy, choć ma w swym dorobku kilka znakomitych, rewelacyjna! Dla mnie to najlepsza rola z dotychczasowych świetnych. W tych czasach byłam b. małym dzieckiem, nie mogę więc ich pamiętać. Pamiętam za to póżniejsze.

Irena 20. stycznia 2017, 17:44

Niestety, ten czas trwa

Jovanna 19. stycznia 2017, 13:48

Bardzo smutny film.I niestety na czasie.

X 18. stycznia 2017, 23:14

Ha Ha Ha. A film ok.

Maciej 18. stycznia 2017, 9:18

""Mam nadzieje, ze taki czas nigdy sie ponownie w Polsce nie zdarzy."" - takie czasy właśnie teraz są i będą jeszcze gorsze. Dlatego też łajzy z PiS mówią, aby na ten film nie chodzić.

Hahahahahahahahahaha!!!! :D

pat 18. stycznia 2017, 0:22

straszny gniot, tak topornego filmu dawno nie widziałam,
brak spójności, brak scenariusza, gra aktorów marna (wszystkich!), brak muzyki, treści tj. podstawowych informacji (np. o amputacji czy o Kobro), może jedynie scenografia jest znośna
jak dla mnie, to można mówić o skandalu, że ten film wytypowano jako polski kandydat do Oscara - wiem, że chodziło o nazwisko reżysera, ale ten film pod względem artystycznym niczym się nie broni

Jolanta 17. stycznia 2017, 10:41

Ten film powinien być obowiązkowy dla wszystkich ludzi przed maturą oraz dla tych, którzy glosują za władzą totalitarną. Pan prezes nazywa mnie "gorszym sortem ludzi" i chce deportować z kraju, a tamtejsza władza chciała niepokornego malarza wrzucić pod tramwaj.

polcia 15. stycznia 2017, 20:10

Ad rem opinia kinomaniaka:lepszego ostatniego przesłania do Polaków niż ten film, Andrzej Wajda nie mógł wymyślić. Film dopracowany w każdym szczególe, kapitalna gra Bogusława Lindy,każdy powinien ten film obejrzeć-ku przestrodze.

Miro 15. stycznia 2017, 12:06

Bardzo kiepski niestety... Drewniana gra aktorów, puste sceny, wszystko teatralne ale w najgorszym tego słowa znaczeniu. Bardziej to film telewizyjny niż do kina. Wystawienie "Powidoków" jako naszego kandydata do Oscara to pomyłka zupełna... ani to film o totalitaryzmie ani biografia Strzemińskiego. Zupełnie nieczytelny dla amerykańskiego widza.

Na marginesie film jest grany w całym mieście co godzinę a na La La Land nie sposób kupić biletów - 4 seanse w weekend... Wszystkie bilety dawno wyprzedane. Czy ktoś z głową pracuje w tych kinach?

Malgr 14. stycznia 2017, 19:39

Super film

Kinomaniak 14. stycznia 2017, 11:33

Nic dodać nic ująć do komentarza IS. Dla mnie 50- latka, który oczywiście nie pamięta czasów stalinowskich, ale całą młodość przeżył "za komuny" film bardzo przygnębiający, ale jednocześnie kapitalny. Myślę, że wielki mistrz Wajda, na koniec swojego dorobku filmowego dał jednoznaczną odpowiedź na to jaki ma stosunek do wszelkich totalitaryzmów. Tak na marginesie: czy temat jego ostatniego filmu i moment kiedy powstał jest na pewno przypadkowy?

fbfb 13. stycznia 2017, 22:06

""Mam nadzieje, ze taki czas nigdy sie ponownie w Polsce nie zdarzy."" - takie czasy właśnie teraz są i będą jeszcze gorsze. Dlatego też łajzy z PiS mówią, aby na ten film nie chodzić.

Dodaj nowy komentarz Powidoki

Twoja opinia o filmie: