repertuary.pl
Film

Wróg numer jeden

Zero Dark Thirty
Reżyseria: Kathryn Bigelow

Repertuar filmu "Wróg numer jeden" w Warszawie

Brak repertuaru dla filmu "Wróg numer jeden" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Wróg numer jeden
Tytuł oryginalny: Zero Dark Thirty
Czas trwania: 157 min.
Produkcja: USA , 2012
Gatunek: dramat / historyczny / thriller
Premiera: 8 lutego 2013
Dystrybutor filmu: Monolith

Reżyseria: Kathryn Bigelow
Obsada: Jessica Chastain, Jason Clarke, Kyle Chandler

rawdziwa historia schwytania Osamy Bin Ladena. Najlepszy film 2012 roku zdaniem Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych.

Największe polowanie w historii ludzkości.

Film, który mógł zmienić losy kampanii wyborczej w USA. Od zwycięstwa w kategoriach najlepszy film oraz najlepszy reżyser w głosowaniu New York Film Critics Circle, nowe dzieło Kathryn Bigelow nagrodzonej Oscarem za reżyserię „The Hurt Locker. W pułapce wojny”, w typowany na faworyta oscarowego wyścigu. Trzy nominacje w głównych kategoriach do prestiżowych Satelite Awards.

Polowanie na najsłynniejszego terrorystę w historii ukazane z punktu widzenia młodej agentki CIA (nominowana do Oscara Jessica Chastain, której rola porównywana jest przez krytyków do życiowej kreacji Jodie Foster w „Milczeniu owiec”). Pomimo braku wiary kolegów, biurokracji oraz wielu przeciwności losu, agentce udaje się w końcu przekonać Pentagon, by wkroczyć do akcji i zaatakować domniemaną kryjówkę Osamy Bin Ladena.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 670 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Wróg numer jeden

Wasze opinie

Wabik 27. lutego 2013, 17:28

To przyzwoite kino, ale raczej nie wybitne i wielkiego halo bym nie robił. Surowość tego filmu jest atutem, ale może też być nużąca, zależy - jak zawsze - od indywidualnej wrażliwości. Film jest trochę za długi, w środkowych partiach niewiele się dzieje (albo też dzieje się, ale zabrakło pomysłu na interesujące pokazanie tego). Finałowa sekwencja ataku według mnie sfilmowana raczej średnio.

Piotr 27. lutego 2013, 12:37

...a Oscara nie dostał tylko dlatego że Akademia wolała się nie "przytulać" do obrazu w którym, wiedza zdobyta w czasie tortur (nawet tych prowadzonych "rzekomo" w Polsce) była kluczem do prowadzonych akcji na Islamskich terenach, głównie w odwecie za WTC.jeśli nawet w filmie jest trochę fantazji autora to i tak ledwo jest to widoczne.to nie film dla miłośników wojennych kreskówek ale dla lubiących zmyślne kino widzów, którzy ogarniają wielowątkowy scenariusz i szybkie zmiany otoczenia.w tym filmie nie ma gry aktorskiej, jest za to fantastycznie opowiedziana historia "dojścia do celu".bez wątpienia warty obejrzenia.

grzegorz 26. lutego 2013, 22:05

świetny film, ciężko ogarnąć pierwsze pół godziny, ale potem jest lepiej z każdą minutą

longdale 24. lutego 2013, 12:20

dwa żałosnie pretensjonalne komentarze poniżej od shake i starszego pana utwierdziły mnie, żeby iśc na ten film, bo jeżeli ktoś szuka krytyki w pustych i banalnych frazesach to znaczy że konkretnie nie potrafi nic zarzucić.

shake 20. lutego 2013, 11:37

Jeśli widzieliście np Syrianę, Green Zone, jakikolwiek wcześniejszy film Kathryn Bigelow i chcielibyście zobaczyć coś na tym samym poziomie a nawet lepszego, bo w końcu ma tyle nominacji i nagród - NIE IDŹCIE NA TO DO KINA! Film jest rozmemłany, wolny, nudny, mało wiarygodny i wierzcie mi, Złotopolscy przy tym to pełna nieoczekiwanych zwrotów akcja. A tutaj - flaki z olejem, patetyczne aktorstwo i quasi feministyczny bełkot. Jedna rzecz jest ciekawa - najbardziej nudna, wolna i nieskoordynowana akcja sił specjalnych w historii kina. To warto zobaczyć, ale trzeba czekać aż do końca a to już za wiele. Nuda, nuda, nuda.

BaqwaBowa 14. lutego 2013, 23:43

Bardzo dobry film sensacyjny! Grzechem byłoby nie pójść do kina i nie zobaczyć! Akcja przykuwa uwagę przez cały czas! ...No chyba że jest się za starym na tego rodzaju produkcję - to można pozostać w domu i włączyć sobie Klan Złotopolskich albo Ogniem i Mieczem. Ja film szczerze polecam!!!

starszy pan 14. lutego 2013, 15:32

To jest po prostu chała. Słaby scenariusz, zła obsada, złe granie, jeden nudny motyw muzyczny i panienka w kostiumie, która popłakuje i wygląda jak nieudana kopia Julii Roberts. I ten film dostał tyle nominacji? To pokazuje, co to za środowisko, jak mocno koniunkturalne i ile warte są oscary. Film ogląda się jak produkcję telewizyjną, jakby ktoś nakręcił fabułę na podstawie JAG wojskowe biuro śledcze. Film jest po prostu słaby. A biorąc pod uwagę poprzednie filmy KB po prostu żałosny. Jak by powiedział T Raczek - BOHOMAZ.

raczek 13. lutego 2013, 13:21

film rzeczywiście dobry. szkoda tylko, że 9/11, bin laden i cały ten terroryzm to jedna wielka ściema mająca na celu umocnienie US jako światowego hegemona, łamiącego wszelkie prawa zgodnie z prawem, bo przeciwko terroryzmowi. Kathryn Bigelow to świetny reżyser, z tym, że komercyjny, w swojej klasie w absolutnym top 5. nic dziwnego, że taki łatwy temat ją skusił, choć za powielanie tych bredni i służenie establishmentowi będzie się zmażyć w artystycznym piekle.

Obywatel 11. lutego 2013, 20:46

Ascetyczna, dobrze opowiedziana historia o kobiecie, która nie odpuściła. Oscar za reżyserke i pierwszoplanową role żeńską.

ZDT 10. lutego 2013, 21:32

Najlepszy film o takiej tematyce jaki kiedykolwiek widziałem, świetny :)

primo19 9. lutego 2013, 13:28

Doskonały, surowy film. Pierwsze dwie minuty, w których przejmujące, autentyczne nagranie audio streszcza tragedię WTC, to istny majstersztyk, a potem jest tylko lepiej. Jessica Chastain zasłużyła na Oscara.

Dodaj nowy komentarz Wróg numer jeden

Twoja opinia o filmie: