repertuary.pl
Film

Jesteś Bogiem


Reżyseria: Leszek Dawid

Repertuar filmu "Jesteś Bogiem" w Warszawie

Brak repertuaru dla filmu "Jesteś Bogiem" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Jesteś Bogiem

Czas trwania: 110 min.
Produkcja: Polska , 2012
Premiera: 21 września 2012
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Leszek Dawid
Obsada: Dawid Ogrodnik, Tomasz Schuchardt, Marcin Kowalczyk

Jedna z najważniejszych premier kinowych 2012 roku, „Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida, to oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu.
Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza - „Magika” (Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta - „Rahima” (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera - „Fokusa” (nagrodzony Złotymi Lwami za rolę w „Chrzcie” Tomasz Schuchardt) rzesze wiernych fanów PFK, a także kinomani spragnieni prawdziwego obrazu Polski, prześledzą losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki oryginalnym utworom, takim jak słynny „Jestem Bogiem”, stali się głosem pokolenia młodych Polaków. U boku utalentowanych młodych aktorów wystąpili między innymi: Marcin Dorocińcki, Dorota Kolak (Złote Lwy Festiwalu w Gdyni za rolę w „Jestem twój”), Przemysław Bluszcz i Arkadiusz Jakubik. Obraz „Jesteś Bogiem”, wyprodukowany w studiu Kadr, mającym na koncie takie kultowe produkcje, jak „Baby są jakieś inne”, „Sala samobójców” i nagrodzony Złotymi Lwami „Rewers”, ukaże dramatyczne losy zwykłych kumpli z osiedla, którzy za miłość do muzyki, wolności i niezależności gotowi byli zapłacić najwyższą cenę.

Paktofonika powstała w 1998 roku, a jej nazwę, oznaczającą „pakt zawiązany przy brzmieniu głośnika”, wymyślili Magik i Rahim. Trzy wydawnictwa zespołu: „Kinematografia”, mini album „Jestem Bogiem” oraz „Archiwum kinematografii” sprzedały się w gigantycznych nakładach. Wkrótce po premierze „Kinematografii” fanami Paktofoniki wstrząsnęła wiadomość o samobójczej śmierci Magika.

Relacja z publicznego czytania scenariusza „Jesteś Bogiem” w Teatrze Studio w Warszawie:

„To nie jest kolejna wzruszająca bajka o dobrych wykluczonych, ale radykalna opowieść o świecie, ten, kto nie walczy, idzie na dno. Oparta na faktach, szczegółowo zdokumentowana, doskonale skonstruowana, wydobywa sprzeczności hip-hopu. Z jednej strony buntownicze teksty przeciwko systemowi, z drugiej marzenie o karierze, pieniądzach, furach i komórach. To wszystko na tle Śląska lat 90., gdzie tradycyjny model życia opartego na etosie pracy i religii rozpada się w proch pod ciśnieniem bezwzględnej ekonomii. Gdzie rzeczywistość wykoleja się, a razem z nią wypadają z torów ludzie.” Roman Pawłowski, Gazeta Wyborcza


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 934 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Jesteś Bogiem

Wasze opinie

qqqq 18. grudnia 2012, 15:25

Bo pan Krzysztof Kozak poczuł się urażony, wygrał sprawę w sądzie i film zostal chwilowo wycofany.

agata 18. listopada 2012, 12:23

dlaczego nie ma go już w kinach? :(

jay 2. listopada 2012, 20:35

bardzo dobry

Wabik 26. października 2012, 9:23

To nie jest moja muzyka, nie moje miejsca, nie moje pokolenie, ogólnie nie moje klimaty. A o PFK nigdy wcześniej jakoś nie słyszałem. Dlatego ja odbieram to dzieło wyłącznie jako film (a nie jako ekranizację jakiegoś ważnego dla mnie zjawiska). I jest to dobry film. Jest w nim jakaś uniwersalność i intensywność, która powoduje, że ta historia widza obchodzi, wciąga, porusza. Fajny pomysł z filmowaniem wszystkiego na dużych zbliżeniach. Taki prosty niby myk i nieoryginalny przecież, ale robi efekt. Ale przede wszystkim obsada naprawdę daje radę! I to jest największy atut tego filmu.

jarek 16. października 2012, 20:07

Tę muzykę pokochały tysiące, bo kazdemu wydaje się, że może coś zaspiewać lub napisać. Prawda jest inna. Potem się wieszają, upijają i jest wojewucki. Inaczej i podobnie z Dżem - ile osób zapijało się i wzięło, bo mistrz tyż taki... Robienie w GIE mlodych ludzi... Jak mnie. Wyrosłem, ale mój syn chował się bez ojca (DżeM!) - beze mnie. Przestałem pić, zostały średnie wiersze, odeszła ukochana. TOKSYCZNA SZTUKA O TOKSYCZNEJ SZTUCE.

Rainha 10. października 2012, 12:57

Film świetnie oddaje klimaty Śląska. Ogólnie podobał mi się, a zwłaszcza gra aktorska. Warto, nawet dla niewtajemniczonych w historie zespołu.

hajs 8. października 2012, 19:13

nic fajnego bzdury,i tyle

Anto 4. października 2012, 21:13

według mnie film jest fantastyczny ale w pewnym momencie trochę się wydłużał. Wielkim atutem filmu jest przemienność, która okazuje się poprzez wplatane w tak niesamowitą, prawdziwą historię scen, które potrafią prawdziwie rozśmieszyć człowieka. Reasumując POLECAM.

mariposa 1. października 2012, 20:00

mimo, że nie moja muza, wbiło mnie w kinowy fotel - świetna historia, dobrze zagrana i takie to wszystko bliskie... historia dzieje się na naszych oczach... MUST SEE!

red 26. września 2012, 19:43

rewelka!polecam!

lena85 25. września 2012, 13:58

rewelacyjny film, powrót do klasyki, przedstawienie realiów,
byam na koncercie PFK2003r, tak wiec ogladajac ten film mialam gesia skórke.

Kat 25. września 2012, 9:58

Dobry film, klimat tamtych czasów uchwycony wyśmienicie, ale historia chyba bardzo okrojona i zmodyfikowana. To jednak fabuła, nie dokument. Mam niedosyt.

Senja 24. września 2012, 21:10

...ale jak ktoś nie pamieta tamtych czasów, nie słuchał wtedy Paktofoniki, to nie poczuje i nie ogarnie tematu do końca. Dopiero wespół z doświadczeniem, film i jego odbiór jest pełny.

Senja 24. września 2012, 21:08

Trudno odnaleźć się na ulicy po wyjściu z kina, po oglądnięciu tego filmu... Zmienił się świat od tamtych czasów, oj zmienił. I muzyka też. Jej wartośc, krwistość, przesłanie..

Wladziuk 24. września 2012, 18:04

Kaliber, Paktofonika - wysokie loty ale film trochę nudny.
Reasumując do artystycznego poziomu wyznaczonego przez album Kinematografia duże brakuje

leser 24. września 2012, 9:17

Dobrze zrobiony film ze swietnymi kreacjami głównych bohaterów. Historia, którą znamy, a i tak ogląda się ze sporymi emocjami przez prawie dwie godziny. Wiarygodnie oddane realia życia

DArek 23. września 2012, 22:20

Polecam film prawdziwy, polskie realia. Daje do myślenia a historia prawdziwa, którą każdy powinien znać co lubi PFK. Zdjecia w filmie nakręcony jak dobre kino z USA a to nasza produkcja. To jest taka nasza mała 8 mila.

egalia 23. września 2012, 21:20

rewelacyjny film!

Karol<3A 22. września 2012, 15:19

Hip hop<3 bede dzis ogladac wasz film. <3

Krzychu 22. września 2012, 2:29

Swietna historia, film bardzo mi sie podobał, Polecam kazdemu, wreszcie jakas alternatywa dla prymitywnych fabuł

Dodaj nowy komentarz Jesteś Bogiem

Twoja opinia o filmie: