repertuary.pl
Film

Dziewczyny z St. Trinian

St Trinian's
Reżyseria: Oliver Parker, Barnaby Thompson

Repertuar filmu "Dziewczyny z St. Trinian" w Warszawie

Brak repertuaru dla filmu "Dziewczyny z St. Trinian" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Dziewczyny z St. Trinian
Tytuł oryginalny: St Trinian's
Czas trwania: 97 min.
Produkcja: Wielka Brytania , 2007
Premiera: 5 września 2008
Dystrybutor filmu: Vivarto

Reżyseria: Oliver Parker, Barnaby Thompson
Obsada: Rupert Everett, Colin Firth, Jodie Whittaker, Gemma Arterton

St Trinian, legendarna szkoła dla „młodych dam” znów jest w poważnym kryzysie finansowym. Bank grozi pani dyrektor Camilli Fritton (Rupert Everett) zamknięciem szkoły. Jej liberalne podejście wychowawcze również jest zagrożone ze względu na pojawienie się nowego ministra edukacji – Geoffreya Thwaitesa (Colin Firth). Choć minister był kiedyś sympatią dyrektorki, teraz zamierza wprowadzić dyscyplinę i porządek w anarchicznej szkole. Ale dziewczyny z St Trinian stanowią silną ligę – są bystre, odważne i zdeterminowane, by bronić szkoły, którą kochają. Muszą tylko zjednoczyć siły szkolnych gangów i jak najszybciej zdobyć pieniądze. Przebiegła i władcza Kelly (Gemma Arterton) oraz nowa w szkole Annabelle gromadzą niezawodną drużynę, która ma ukraść obraz „Dziewczyna z perłą” z Narodowej Galerii pod samym nosem czujnego ministra. Ale czy ich przebiegłe dziewczęce sztuczki i totalny brak skrupułów mogą pokonać władze i uchronić szkołę przed zamknięciem?


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1314 razy. | Oceń film

Wasze opinie

Sileia 10. października 2008, 21:40

Oglądałam ten film w wersji angielskojęzycznej (z polskimi napisami, z których korzystam zwykle w umiarkowanym stopniu).
Wcale mu to nie pomogło - wersja językowa nie zmienia faktu, że jest to infantylna komedyjka.

Śliwka:* 12. września 2008, 18:06

Nie wiem dlaczego wam się nie podoba ten film, być może dlatego że oglądaliście go w polskiej wersji językowej, ale w angielskiej wersji był naprawdę ciekawy...zabawny też:) Polecam po angielsku!

jhg 8. września 2008, 1:03

tragedia

Irys 6. września 2008, 1:47

Podobnie jak Sileia miałem okazję oglądać to w ramach TPS. Zdecydowanie najniższa klasa. Próba przeniesienia szpiegowskich filmów akcji w czasie (bohaterami są nastolatki) i na grunt filmów w stylu American Pie. Trzeba przyznać jednak, że film nie epatuje aż tak seksem jak inne komedie o młodzieży dla młodzieży. Natomiast, być może niechcący, jeden element został uchwycony perfekcyjnie - pustogłowie nastolatków (scena ze Scarlet Johansson była w 100% prawdziwa). Oczywiście nie wszystkich nastolatków, przepraszam tych przepełnionych mądrością. :)

qwerty 4. września 2008, 16:55

Komedia ale raczej taka żenująca, zwłaszcza postać dyrektorki szkoły i jej(jego?)zębów. Dla dzieciaków.

Sileia 30. sierpnia 2008, 17:01

Komedia dla nastolatek. Nawet nie nastolatków, a raczej nastolatek. Przyznaję, że momentami śmieszny był ten film, ale ogólnie nawet humor dość... infantylny. Typowy odmóżdżacz.
Wyświetlono to na TPS, inaczej nigdy nie wyłożyłabym pieniędzy na coś takiego. I nikomu w wieku powyżej 20 lat (czy to zgodnie z metryką, czy mentalnie) nie polecam wizyty w kinie na tym właśnie filmie.

Dodaj nowy komentarz Dziewczyny z St. Trinian

Twoja opinia o filmie: