repertuary.pl
Film

Życie oceanów 3D

Deep Sea 3D
Reżyseria: Howard Hall

Repertuar filmu "Życie oceanów 3D" w Warszawie

Brak repertuaru dla filmu "Życie oceanów 3D" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Życie oceanów 3D
Tytuł oryginalny: Deep Sea 3D
Produkcja: USA , 2006
Premiera: 19 maja 2006
Dystrybutor filmu: IMAX Polska

Reżyseria: Howard Hall
Obsada: Johnny Depp, Kate Winslet

Diabeł Morski, Koralowiec, Meduza, Kałamarnica, Żółw Zielony oraz Krewetka Mantis mają zaszczyt zaprosić na niesamowity oceaniczny spektakl rozgrywający się tuż pod taflą wody – na ŻYCIE OCEANÓW 3D. Przedstawione historie są autentyczne a My staniemy się świadkami niecodziennych, różnorodnych związków wielobarwnych bohaterów

Siedząc w fotelu kinowym zaopatrzeni jedynie w trójwymiarowe okulary zamiast maski do nurkowania, będziemy mogli pływać wśród najbardziej egzotycznych stworzeń zamieszkujących naszą planetę, od dziwacznego Tęczowego Ślimaka Nagoskrzelnego do Olbrzymiej Ośmiornicy Pacyficznej a różnorodność podwodnego świata zachwyci nas swym pięknem.

Dzięki magii IMAX 3D naszych bohaterów obejrzymy na największym na świecie ekranie. Dzięki 1850 godzinom spędzonym przez ekipę filmową pod wodą dowiemy się, że ośmiornice mogą zmieniać swój kształt, tak, że przecisną się przez najmniejszy otwór a ważą aż 90 kg a ich macki sięgają na odległość 7,5 metra! Od Krewetki Mantis – która niczym matador podejmuje walkę z groźną ośmiornicą- do Żółwia Zielonego- który zezwala ławicy rybich estetów oczyścić swoją skorupę z niepożądanych alg- Życie Oceanów 3D skupia się na niezwykłych i często zaskakujących sojuszach zawieranych pomiędzy najbardziej egzotycznymi istotami na świecie. Widzowie otrzymują znacznie więcej niż podwodne miejsce w pierwszym rzędzie, nurkując pod powierzchnią oceanu, a nawet pływając pośród tych nadzwyczajnych zwierząt, będąc świadkami ich codziennych, uwarunkowanych przez naturę, zachowań i przez cały czas będąc otoczonymi niewiarygodnym pięknem świata ukrytego tuż pod falami.

Aby uchwycić różnorodność podwodnego życia, twórcy filmu postanowili zabrać swoją kamerę IMAX 3D do wielu różnych miejsc. Tak jak w przypadku każdego przyrodniczego filmu dokumentalnego, zawsze istnieje ryzyko, że bohaterowie, których chciałoby się nakręcić, mogą nie być „w domu” gdy dotrze do niego ekipa filmowa. Ale dzięki wieloletniemu doświadczeniu Hall’a, oraz nieocenionym umiejętnościom i wiedzy jego znakomitej ekipy, twórcy byli w stanie przewidzieć miejsce pobytu podwodnych „gwiazd”, które pragnęli zarejestrować na taśmie, z niemal stuprocentową precyzją, a następnie rozpocząć podwodną podróż i zarejestrować wymarzone sceny.

Reżyser dodaje, „Jedną z ciekawych różnic między Życiem Oceanów 3D i Podwodnym Lasem jest fakt, że we wcześniejszym filmie znajdowały się dwie lub trzy dosyć widowiskowe ujęcia, które wywarły niezatarte wrażenie na widzach. W tym filmie jest tyle spektakularnych scen, że trudno jest wybrać jedną czy dwie, które można by wyróżnić jako ulubione. Myślę, że gdy zapytamy ludzi wychodzących z kina, która część filmu podobała im się najbardziej, otrzymamy wiele odpowiedzi. Takie jest moje odczucie. Nie mam ulubionej sceny z tak wielu, które nakręciliśmy.

W filmie ŻYCIE OCEANÓW 3D między innymi wystepują:

KORALOWIEC (typ: Cnidaria) to nazwa powszechnie stosowana do określenia olbrzymiej grupy zwierząt spokrewnionej ze znanymi podmorskimi gatunkami ukwiałów i meduz. Kiedy miliony tych malutkich żyjątek żyją w grupach tworząc kolonie rafy koralowej, wyglądają jak większy organizm, a nie pojedyncze gwiazdy, dzieje się tak dlatego, że każdy polip koralowca tworzy swoją własną skorupę z węglanu wapnia bądź wapienia. Jedynym utrudnieniem była ich liczba-wyślij im zaproszenie na casting, a pojawią się miliony...więc zaleca się żeby obsługa łodzi zaopatrzyła się w obfity zapas planktonu aby wyżywić je wszystkie. Prowadząc nocny tryb życia, zdecydowanie wolą zdjęcia nocą.

MEDUZA (Phacellophora camtschatica- ang. fried egg jellyfish) doskonale pasowałaby do epizodycznej charakterystycznej roli zagranej na talerzu śniadaniowym (ang. Fried egg-jajko sadzone), ale talerz ten musiałby być na tyle duży aby pomieścić jej „parasol” mierzący pół metra, na którym znajduje się parząca błona, w przekroju poprzecznym dochodząca nawet do ponad 9 metrów.Błona ta jest pokryta tysiącami nematocyst, niewielkich parzydełek wypełnionych nićmi zakończonymi rodzajem harpuna wbijanego w ciało ofiary. Ta meduza jest, delikatnie mówiąc, drażliwym stworzeniem.

CHEŁBIA MODRA (Aurelia aurita) jest meduzą mniej imponującą zarówno pod względem rozmiarów jak i usposobienia niż jej krewniaczka. Jej parasol mierzy od 30 do 45 centymetrów, a jad nie jest tak toksyczny. Najczęściej można ją spotkać w rejonie środkowego Atlantyku jako przedstawicielkę najliczniej tam występującego gatunku meduz. Kształtem bardziej przypomina „grzyba” niż „księżyc” (ang. nazwa tej meduzy to Moon Jellyfish, moon-ang.- księżyc) więc śmiało mogłaby zagrać pływającego grzyba portobello. Raczej nie na daje się do głębokiej roli ekscentryka - zazwyczaj spędza czas bliżej powierzchni wód oceanu.

OLBRZYMIA OŚMIORNICA PACYFICZNA (Octopus dofleini) to obecnie jedna z największych przedstawicielek ośmiornicowatych pracujących w branży, osiąga wagę do 180 kilogramów i mierzy do 7 metrów. Opinia, że trudno z nią wytrzymać wydaje się być mocno przesadzona, chyba że o zdanie zapytamy jej partnerów filmowych (krewetki, kraby, przygrzebki, ślimaki, małże, różne rodzaje ryb, i mniejsze gatunki ośmiornicowatych), z których większość skończyła żywot na planie zdjęciowym, w jej żołądku. Obecnie zamieszkuje rejon zachodniego wybrzeża USA (od południowej Kalifornii aż do Alaski), można ją spotkać w czasie przypływu i w pobliżu skalistych brzegów na głębokości do 500 metrów, zaleca się zostawić wiadomość jej agentowi...oddzwoni.

ŻÓŁW ZIELONY (Chelonia mydas) działa w show biznesie od samego początku, na stałe osiedlił się w morzu około 150 milionów lat temu. Jest weteranem globtroterstwa- pamięta nawet dinozaury. Bezpieczeństwo tego pokrytego łuskami gada zależy od jego skorupy. Bardziej nadawałby się do roli w przydługawym dramacie niż głupkowatej komedii-nie należy do najszybszych mieszkańców głębiny. Mięsożerny za młodu, w życiu dorosłym przechodzi na wegetarianizm. Zieloną barwę zawdzięcza diecie z alg, które nadają jego powłoce tłuszczowej ten charakterystyczny kolor (gdy masz 150 milionów lat nie zaprzątasz sobie głowy wyglądem). Chociaż jest spokrewniony z wszechobecnym czarnym charakterem, rekinem,

DIABEŁ MORSKI (Manta birostris) nie dzieli żadnych z jego niechlubnych zwyczajów, w języku filmowców można by go porównać do Garbo, ale na pewno nie do gangstera. Ten potulny samotnik jest pełnym wdzięku, eleganckim pływakiem, pomimo swoich dużych gabarytów (rozpiętość jego płetw sięga do 6 metrów szerokości, a ciężar ciała przechyla szalę wagi do 1,4 tony). Są niegroźne dla ludzi, właściwie mają do nas stosunek obojętny. Nie mają zębów ani jadowitych kolców. Diabeł morski na miejsce zdjęć chętnie wybiera tropiki, ale można go też spotkać na całym świecie, zarówno w pobliżu wybrzeży jak i na otwartym morzu. Zadziorny bojownik

KREWETKA MANTIS (Hemisquilla ensigera) jest obecnie niewątpliwie jedną z najbardziej wrogich osobistości podwodnego ekranu. Nastawienie to wzmaga jej imponujący komplet szczypców, którymi porusza z taką prędkością (kuli kalibru 22) i siłą, że jest w stanie nie tylko zmiażdżyć twarde muszle swoich ofiar, ale też stłuc podwójną szybę akwarium. Dlatego też, lepiej sprawdza się grając w plenerze niż w studio. Posiadając silny instynkt terytorialny, to małe stworzonko mobilizuje wszystkie swoje siły broniąc swojego rewiru, jest gotowa stanąć do walki z każdym przybyszem niezależnie od jego rozmiarów- a więc producenci towarzyszący miejcie się na baczności gdy krewetka urzęduje w swojej przyczepie...

TĘCZOWY ŚLIMAK NAGOSKRZELNY (Dendronotus iris) może wyglądać na zwykłego ślimaka nagiego z wysoce rozwiniętym poczuciem estetyki...i rzeczywiście taki jest. Ale jego wytworny wygląd (krytycy porównują jego codzienną garderobę do ściereczki w odcieniu fuksji modnym pod koniec lat 80-tych) jest mylnym wyobrażeniem co do jego ostrożnego zachowania, tendencji do złodziejstwa i wyzysku innych, które wykorzystuje w relacjach z zazwyczaj występującym obok niego w głównej roli ANEMONEM (Pachycerianthus fimbriatus). Ślimak, pojawiając się bez zapowiedzi, inscenizuje podwodny atak i przygotowuje sobie posiłki zrywając czułki swojego rzekomego przyjaciela anemona. Następnie połyka je, a jadowite komórki z czułek anemona zostaną przeniesione do systemu obronnego ślimaka. (Anemonowi z czasem odrastają kolejne czułki, którymi jego nie do końca przyjaźnie nastawionemu koledze zacznie się w końcu odbijać).

pozostałe tajemnice oceanu odkryjcie sami... Zapraszamy!


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 2087 razy. | Oceń film

Wasze opinie

lukasz236 26. czerwca 2008, 9:21

moim zdaniem jest to badziewie gorszego filmu w kinie nie widziałem

casillias1 11. grudnia 2007, 20:29

fajnie bylo mój kolega zlapal ośmiornice

viosenka 1. listopada 2007, 14:46

ten jest faaajny
do tych co im sie nie podobal i chcacych sie zdrzemnac polecam Dinozaury 3D to dopiero senny koszmarek :)))))

pieciogroszowka 1. listopada 2007, 14:44

faaajny
a dla tych co im sie nie podobal i chcacych sie zdrzemnac polecam dinozaury 3d, to dopiero SENNY KOSZMAREK

justyna gądek 17. października 2007, 19:38

nawet
nie jest fajnie ani głupie ale szkoda 19 złotych

anonim 9. czerwca 2007, 10:32

ciężko stwierdzić
taaaaaaaaaki średni, ja tam nie polecam, wrażenia fajne, ale powinien być przynajmniej od 12 lat, widziałem jak małe dzieci przeżywały okropności na tym filmie

czaro 17. maja 2007, 17:53

spanie
mimo, ze nie mam zwyczaju sypiania w miejscach publicznych, na tym filmie niezle kimnalem.. Na poczatku byla zajawka, a potem nuda.. nuda.. chrrr..
chrr...c

Aga 29. kwietnia 2007, 16:57

suuuper
wrażenia suuper, ma sie wrażenie jakby się było pod wodą !!! polecam każdemu;)

kama 29. kwietnia 2007, 14:39

TAk sobie
Fil moze byc ale malo efektow trojwymiarowych.Jezeli kto sinteresuje sie biologia to polecam ale mi si epol na pol podobal.

haruka 10. marca 2007, 21:31

ciekawy
fajne doświadczenie, 97%efektu robi fakt ze jest to film 3D duże wrazenie no i czegoś sie mozna dowiedzieć:)

kuba porzycki 3. marca 2007, 20:38

może być
może być

bleble 7. lutego 2007, 20:20

dno
straszne nudy lipa szkoda tych 19 złotych

Jhony 31. stycznia 2007, 23:03

mam pytanie
wybieram sie z synem na ten film on ma 6 lat a moje pytanie jest takie czy moze to ogladnac

Lenka 27. stycznia 2007, 19:12

ekstra! polecam !
Film był bardzo fajny . POLECAM!

pati 18. stycznia 2007, 17:59

eeekkkssstttrrraaa!!!!!!!!!!! !!!
Nigdy nie byłam na równie fajowym filmie

weri 16. stycznia 2007, 12:04

Bardzo mi się podobał
Film jest bardzo fajny, efekty robią niesamowite wrażenie - słowem: Polecam!

kacper 2. grudnia 2006, 17:00

extraaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!
3D to bombaaaaaaaaaaaaaa. musicie! to zobaczyć!!!

misia 2. grudnia 2006, 10:27

Super
nie widziałam tak fantastycznego i tak wielkiego emocji filmu. Jeżeli ktoś nie docenia zwierząt to ludzi tym bardziej

patunia24 30. listopada 2006, 19:19

nudy
nudy ale lepsze jest Safari:d chyba wszyscy sie zgodzą polecam safari wrażenie jakbym jechała dżipem

ani 17. listopada 2006, 18:39

bez sensu nieoglądajcie tego porażka

Dodaj nowy komentarz Życie oceanów 3D

Twoja opinia o filmie: