|

Wasze hity

  1. Green Book
  2. Kafarnaum
  3. Aladyn
  4. John Wick 3
  5. Wszyscy wiedzą
  6. Avengers: Koniec gry
  7. Ghost in the Shell
  8. Zimna wojna
  9. Miłość i Miłosierdzie
  10. Podły, okrutny, zły
KEI

Droga Aszera

Scaffolding
Reżyseria: Matan Yair

Repertuar filmu "Droga Aszera" w Warszawie

Brak repertuaru dla filmu "Droga Aszera" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Droga Aszera
Tytuł oryginalny: Scaffolding
Czas trwania: 90 min.
Produkcja: Izrael/Polska , 2017
Gatunek: dramat
Premiera: 17 listopada 2017
Dystrybutor filmu: Aurora Films

Reżyseria: Matan Yair
Obsada: Asher Lax, Ami Smolartchik, Jacob Cohen

Prezentowana w sekcji ACID 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes polsko-izraelska koprodukcja, według scenariusza i w reżyserii Matana Yaira oraz ze zdjęciami Bartosza Bieńka.

Film zdobył 3 nagrody na MFF w Jerozolimie oraz nagrodę Izraelskiej Akademii Filmowej za najlepszą męską rolę drugoplanową dla Amiego Smolartchika.

Fabuła koncentruje się wokół 17-letniego Aszera, któremu impulsywna natura od zawsze przysparza kłopotów w szkole i poza nią. Ojciec chłopaka widzi w synu przede wszystkim spadkobiercę, któremu powierzy rodzinną firmę zajmującą się budową rusztowań.

Tymczasem Aszer nawiązuje bliską relację z nauczycielem literatury Ramim, dzięki któremu odkrywa, że istnieje świat poza biznesem ojca. Przynajmniej do chwili, kiedy tragiczny wypadek wszystko zmienia...

Dużym atutem filmu jest znakomita gra aktorska, ze szczególnym wskazaniem naturszczyka Aszera Laxa - studenta Matana Yaira, reżysera filmu.

Film został dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach nowego programu wspierającego powstawanie międzynarodowych koprodukcji mniejszościowych.

NAGRODY I FESTIWALE:
2017 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes – sekcja ACID
2017 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Jerozolimie – najlepszy film, najlepszy aktor (Asher Lax), najlepsze zdjęcia (wyróżnienie dla Bartosza Bieńka)
2017 - Nagrody Izraelskiej Akademii Filmowej, odpowiedniki Oscarów – nagroda za najlepszą męską rolę drugoplanową dla Amiego Smolartchika oraz 7 nominacji: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz, najlepszy aktor, najlepszy montaż, casting

SYLWETKA REŻYSERA:
Matan Yair – urodził się w 1954 roku. Jest reżyserem, pisarzem oraz nauczycielem historii i literatury w liceum. Ukończył kurs scenopisarski w Szkole Filmowo-Telewizyjnej im. Sama Spiegela w Jerozolimie, a także studium reżyserskie na Uniwersytecie w Tel Awiwie. Wszystkie dotychczasowe dzieła, zarówno filmowe, jak i literackie, Yair opiera na własnej biografii. Dokument „It is Written in Your ID that I Am Your Father” (2008), opowiadający o relacjach artysty z ojcem Mordechajem, znalazł się w selekcji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie. Dramat telewizyjny „Unseen” (2015) opowiadał o doświadczeniach Matana jako wykładowcy w klasie dla dzieci odrzuconych przez regularny system szkolny. W 2009 roku opublikował pierwszą powieść, utrzymaną w konwencji pamiętnika nastolatka opisującego burzliwy okres dorastania. Książka została uznana za przełomową i nagrodzona przez Bibliotekę Narodową Izraela. Pierwszy kinowy film Yaira, polsko-izraelski „Droga Aszera”, zakwalifikował się do sekcji ACID 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.



Średnia ocena: 2.0
rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0
Oceniono 4 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Droga Aszera on IMDb

Trailer filmu: Droga Aszera

Wasze opinie

Dodaj nowy komentarz Droga Aszera

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

21 czerwca
14 czerwca
7 czerwca

Zapowiedzi

28 czerwca
5 lipca
12 lipca
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin