|

Wasze hity

KEI

Moonlight


Reżyseria: Barry Jenkins

Repertuar filmu "Moonlight" w Warszawie

Brak repertuaru dla filmu "Moonlight" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Moonlight
Tytuł oryginalny: Moonlight
Czas trwania: 111 min.
Produkcja: USA , 2016
Gatunek: dramat
Premiera: 17 lutego 2017
Dystrybutor filmu: Solopan

Reżyseria: Barry Jenkins
Obsada: Mahershala Ali, Shariff Earp, Duan Sanderson

Obsypany nagrodami „Moonlight”, kronika życia młodego Afroamerykanina od dzieciństwa do dorosłości, to dzieło absolutnie wyjątkowe. Film stanowi zarazem ponadczasową opowieść o poszukiwaniu swego miejsca w świecie, jak i głęboko osobiste, poetyckie studium tożsamości, rasy, dojrzewania, męskości, rodziny, przyjaźni i miłości. Akcja filmu, bazującego na autentycznych wydarzeniach, rozgrywa się na przestrzeni dwóch dekad w dzielnicy nędzy w Miami. Bohatera w ciągu trzech faz życia odgrywa tercet utalentowanych aktorów – Alex Hibbert, Ashton Sanders oraz Trevante Rhodes. Chirona poznajemy jako zagubionego chłopca, którego z opresji ratuje lokalny diler. Następnie obserwujemy prześladowanego przez rówieśników nastolatka, zmagającego się z własną seksualnością, i wreszcie dorosłego czarnoskórego mężczyznę. Niezwykle empatyczna wizja Barry’ego Jenkinsa dotyka uniwersalnych prawd i momentów, które kształtują nasze życie i czynią nas tym, kim jesteśmy.Średnia ocena: 7.0
rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0
Oceniono 26 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Moonlight on IMDb

Trailer filmu: Moonlight

Wasze opinie

Rozczarowana 7. kwietnia 2017, 22:31

Wyjątkowe dzieło. Pierwszy w dziejach "wystękany Oskar". Nudny, męczący, nic nowego. Jedynie prowadzenie kamery zasługuje na uwagę.

a po co? 7. marca 2017, 1:42

Może trochę za ładny i za bardzo prospołeczny, ale i tak dla mnie najlepszy film z grupy oscarowej, choć w trakcie oglądania nasunęło się pytanie, czy wybór tematyki przez twórców nie był efektem kalkulacji. Mieliśmy Brokeback Mountain, a teraz mamy Moonlight. No cóż każdy ma prawo powalczyć o sukces tak jak go rozumie. Natomiast przyznania nagrody Mahershala Alemu nie rozumiem. Nie pokazał w tym filmie więcej niż w Ukrytych działaniach, ale to nie zarzut - zwyczajnie nie miał okazji. Najbardziej podobała mi się praca Trevante Rodhesa. Nie tylko świetnie zagrał, ale też bardzo stylowo wyglądał w grillsach. Skojarzył mi się z 50 Cent. :-)

krakóó 20. lutego 2017, 21:48

Najlepszy film ostatnich lat. Po porstu brak słów.

Dodaj nowy komentarz Moonlight

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

Zapowiedzi

4 grudnia
11 grudnia
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin