|

Wasze hity

  1. Furioza
  2. Diuna
  3. Nie czas umierać
  4. Nędzarz i Madame
  5. Wesele
  6. Mystery Train
  7. Inaczej niż w raju
  8. Nieustające wakacje
  9. PitBull
  10. Harakiri
KEI

Noc walpurgi

Noc Walpurgi
Reżyseria: Marcin Bortkiewicz

Repertuar filmu "Noc walpurgi" w Warszawie

Brak repertuaru dla filmu "Noc walpurgi" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Noc walpurgi
Tytuł oryginalny: Noc Walpurgi
Czas trwania: 75 min.
Produkcja: Polska , 2015
Gatunek: dramat
Premiera: 25 września 2015
Dystrybutor filmu: Aurora Films

Reżyseria: Marcin Bortkiewicz
Obsada: Małgorzata Zajączkowska, Philippe Tłokiński, Monika Mariotti

Laureat pięciu nagród na festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie, znakomity debiut Marcina Bortkiewicza "Noc Walpurgi" pojawi się w kinach już 25 września 2015 roku. W roli głównej zobaczymy Małgorzatę Zajączkowską, wybitną polską aktorkę, która ma w dorobku udział w hollywoodzkich produkcjach, m.in. w "Strzałach na Broadway'u" w reżyserii Woody'ego Allena, a także występowała u boku Glenn Close i Christophera Walkena. Artystka w "Nocy Walpurgi" we wspaniałym stylu powraca na duży ekran. Kreacja w filmie Marcina Bortkiewicza przyniosła jej nagrodę Jantara 2015 za główną rolę kobiecą na koszalińskim festiwalu. Partneruje jej Phillipe Tłokiński, nowy aktorski talent, znany z seriali "Przepis na życie" i "M jak Miłość".

"Noc Walpurgi" zostanie zaprezentowana w konkursie głównym tegorocznej edycji 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni.
Akcja filmu Marcina Bortkiewicza toczy się w noc Walpurgi, 30 kwietnia 1969 roku, w szwajcarskiej operze, tuż po zakończeniu przedstawienia "Turandot" Giacomo Pucciniego. Gdy gasną światła, ze sceny schodzi wielka diva operowa, Nora Sedler (Małgorzata Zajączkowska). Pod drzwiami jej garderoby czeka na nią dwudziestokilkuletni, skromny dziennikarz, Robert (Phillipe Tłokiński), umówiony na wywiad z artystką. Impulsywna Nora, wielka i nieokiełznana niczym Maria Callas, wyrzuca go za drzwi, ale w końcu zgadza się na rozmowę. Od początku jednak prowadzi z nim misterną grę, nieustannie go przyciągając i odpychając. W powietrzu unosi się erotyczne napięcie. Robert, nie bez wewnętrznych oporów, wyraża na tę dziwną grę zgodę.

Reżyserem "Nocy Walpurgi" jest Marcin Bortkiewicz, którego "Portret z pamięci", zrealizowany w Studio Munka, był pokazywany w sekcji Quinzaine des Realisateurs na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2012 r. Bortkiewicz to absolwent Uniwersytetu Gdańskiego oraz Szkoły Wajdy. Debiutował dokumentem pt. "Nauczanie początkowe", wyróżnionym przez Jury na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2009 r.

"Noc Walpurgi" to jego debiut fabularny, do którego scenariusz napisał wspólnie z Magdaleną Gauer. Za wysublimowane, nawiązujące do filmów z lat 50., czarno-białe zdjęcia był odpowiedzialny Andrzej Wojciechowski ("Miłość", "Zaślepiona"), spektakularną scenografię niczym z filmów Wesa Andersona przygotowali Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński ("Ida", "W ciemności"). Bogate, teatralne kostiumy zaprojektowała Emilia Czartoryska ("Dom na końcu drogi"). Małgorzata Majkut ("Ojciec Mateusz") i Eliza Bergchausen zadbały o charakteryzację. Muzykę skomponował Marek Czerniewicz ("Portret z pamięci"), a za doskonały dźwięk była odpowiedzialna Agata Chodyra ("Matka Teresa od kotów"). Obraz zmontował Piotr Mendelowski ("Bagaż strachu"). Produkcja powstała pod kierownictwem Ewy Turczańskiej i Sebastiana Petryka. Producentem "Nocy Walpurgi" jest Sebastian Petryk z PS FILM. Film powstał przy współudziale finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.Średnia ocena: 6.0
rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0
Oceniono 10 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Noc walpurgi

Wasze opinie

Wars 9. października 2015, 9:08

Film jest niesamowity.baaardzo europejski, więc Amerykanie po prostu nie "skumają" o co chodzi. Świetne role dwojga głównych bohaterów. Film z sydromem "WOW!"

Konrad 1. października 2015, 20:36

może to film nie dla każdego widza..lecz warto, świetnie się bawiłem :) dodatkowo będąc dobry oferuje brak tłoku na sali kinowej ;)

Dodaj nowy komentarz Noc walpurgi

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

26 listopada
19 listopada
12 listopada

Zapowiedzi

3 grudnia
10 grudnia
17 grudnia
22 grudnia
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin