Lang gb
|

Wasze hity

  1. Bogowie
  2. Ignacy Loyola
  3. Sztuka kochania. Histo...
  4. Cudowny chłopak
  5. Czerwona jaskółka
  6. Pitbull. Ostatni pies
  7. Dalida. Skazana na mił...
  8. Życzenie śmierci
  9. Trzy billboardy za Ebb...
  10. Dobrze się kłamie w mi...
KEI

Wałęsa. Człowiek z nadziei


Reżyseria: Andrzej Wajda

Repertuar filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w Warszawie

Brak repertuaru dla filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Wałęsa. Człowiek z nadziei
Tytuł oryginalny: Wałęsa. Człowiek z nadziei
Czas trwania: 128 min.
Produkcja: Polska , 2013
Premiera: 4 października 2013
Dystrybutor filmu: ITI Cinema

Reżyseria: Andrzej Wajda
Obsada: Robert Więckiewicz, Agnieszka Grochowska, Zbigniew Zamachowski

Zdobywca Oscara Andrzej Wajda przedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty.

Reżyser wdzierając się w prywatność, nawet intymność związkowego przywódcy próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. To opowieść o mężu, ojcu, prostym robotniku, który wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności. Kontrowersyjny, niepozbawiony słabości, wyśmiewany i podziwiany. Kim jest Lech Wałęsa? Historia transformacji to także historia jego żony Danuty i ich rodziny, która miała wieść zwyczajne życie, a została wtłoczona w sam środek dziejowych wydarzeń.

Po „Człowieku z marmuru” i „Człowieku z żelaza” film zamyka tryptyk, w którego centrum jest człowiek podejmujący walkę z niesprawiedliwością. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” to opowieść o czasie, w którym walka ta zwiastowała zmiany w całej Europie i pozwalała odważniej spojrzeć w przyszłość. To historia człowieka, który nie tracił nadziei.

Scenariusz do filmu Wajdy napisał Janusz Głowacki, autorem zdjęć jest Paweł Edelman, a wystąpili w nim wybitni aktorzy: w rolach głównych Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska oraz Maciej Stuhr, Mirosław Baka, Zbigniew Zamachowski i Cezary Kosiński.Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 547 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Wałęsa. Człowiek z nadziei

Wasze opinie

hm 11. grudnia 2013, 15:50

świetny film, byłam na nim dwa razy i chyba jeszze raz się wybiorę. Polecam wszystkim szczególnie ze względu na grę Więckiewicza i Grochowskiej. Momentami zapomina się, że to Więckiewicz a nie Wałęsa. Film jest wzruszający, zabawny i przez to taki prawdziwy. Przed filmem Wałęsa wydawał mi się postacią "dziwną" dopiero po filmie w pełni zrozumiłąm jego rolę w historii Polski i świata.

KINOMAN 19. listopada 2013, 14:16

NUDA i zakłamanie historii .Laurka dla Wałęsy. Szkoda kasy i czasu!

Krystyna 15. listopada 2013, 0:08

Świetny film,bardzo wzruszajacy,trudno powstrzymać łzy.Bardzo jest potrzebny w tych dziwnych czsach ,kiedy Polak ,Polakowi podgryza gardło.Pełna sala licealistów ,wpatrzonych w ekran.Prawdziwe dzieło,Sceny kręcone , doskonale zmiksowane z dokumentem.

kamiseq 12. listopada 2013, 14:25

bardzo dobry film, fajnie sie wpasowuje w czlowieka z żelaza. dobra muzyka i przedstawienie czasów.

JP 11. listopada 2013, 14:34

POLECAM ! Uważam, że film trzeba obejrzeć, szczególnie przez tych co nie wiedzą, albo zapomnieli jakie były czasy i komu zawdzięczają to, że dzisiaj żyją w wolnym kraju. Dla mnie Wałęsa zawsze był i będzie Bohaterem za to co zrobił dla Polski i dla Europy !

Wonski 30. października 2013, 17:41

Bardzo dobry i treściwy film. Wałęsa to symbol, w świecie z tych dobrych rzeczy kojarzeni jesteśmy z Papieżem i Wałęsą, i tyle a w Polsce potrafimy go tylko opluwać, a na zachodzie coraz częściej uczy się historii w której to Niemcy obalili ustrój burząc mór berliński i od nich się zaczęło... róbcie tak dalej Polacy

M 28. października 2013, 10:37

Muzyka dobrana rewelacyjnie! dobry polski punk-rock, fajne połączenie starych czarnobiałych ujęć z kolorem, no i bezsprzecznie rewelacyjny Więckiewicz!!! warto.

Mr. Bolko 25. października 2013, 17:06

Ten film to obraza dla ludzi, którzy faktycznie walczyli z komuną. Wałęsa był tylko pionkiem i jedyne co zrobił to sprzedał naród w magdalence co przypieczętował przy okrągłym stole.

polcia46 17. października 2013, 21:19

Uważam,że ten film należał się Lechowi Wałęsie.Rozglądnijmy się wkoło i zastanówmy się gdzie moglibyśmy być gdyby nie on i Solidarność.Doskonała kompozycja zdjęć dokumentalnych z filmem-może należałoby zapoznać z tym filmem młodzież szkolną na lekcjach historii?
Polecam- w ramach złagodzenia dzisiejszych zdziczłych obyczajów.

Ja_cool 13. października 2013, 10:46

Byłem. Nooo nawet nawet. Po tym filmie Lech Wałęsa odzyska wielu przyjaciół i pewnie zdobędzie nowych. Przyczyni się do tego na pewno świetna gra aktorska Więckiewicza. Są momenty, że się ryczy ze śmiechu :-) Ciekawe czy te dialogi w oryginale wyglądały podobnie. Ten film oprócz złożeniem hołdu jest chyba też taką próbą oczyszczenia atmosfery...
Początek trochę jakby dla widzów z poza bloku wschodniego. Ten film trzeba zobaczyć, nie tylko dla gry R.Więckiewicza. Jest to kawałek historii naszego Kraju,- nie ważne czy ktoś lubi lub nie Lecha Wałęse.
Pierwsze ujęcie pochodzi z naszych czasów czy nie? ...bo w najdalszym tle drogą jechał WV Caddy ;-)

kinoman 10. października 2013, 11:43

Gra Więckiewicza na światowym poziomie jednak sam film jakoś zbytno nie porusza, nadaje się na dokument po WIadomościach na TVP 1 ale nie na coś wartego oglądniecia w kinie. NUda i tyle....

Agnieszka 6. października 2013, 22:26

Film dobry i warto zobaczyć. Historia rzetelnie przedstawiona, dobrym rozwiązaniem było pokazanie scen dokumentalnych. Bardzo dobra gra Więckiewicza.

Ja_cool 5. października 2013, 9:33

Niestety kontrola wypowiedzi jest nawet w naszych czasach. By storzyć oglądalność tak jak się tworzy celebrytów. Może oglądnę ten film.

D 4. października 2013, 15:56

pytanie dodane przez Bb jest piękną konkluzją żałosnego poziomu oceny filmów na tym portalu - jak można dawać oceny filmowi, którego jeszcze nie ma w kinch a jak mówił KK mogło go wcześniej zobaczyć kilka jednostek?!

KK 27. września 2013, 15:01

Był krakowski pokaz premierowy w Alcerol Mittal - niektórym udało się zobaczyć :)
Fenomenalny Więckiewicz, świetne włączenie do fabuły zdjęć archiwalnych, a do tego muzyka, która chwyta za serce i przypomina najlepsze beztroskie lata wczesnej młodości.
Ale historia trochę jednostronna - wygląda na to, jakby jeden jedyny Wałęsa uratował nas od komunizmu.
Krytycy doszukują się w tym filmie kontynuacji poprzednich "Człowiek z..." - moim zdaniem niesłusznie, tam był szary człowiek, jeden z tysiąca, tutaj jest mocna jednostka, ewidentny bohater narodowy.

Agnieszka 25. września 2013, 20:25

Bardzo dobry, wzruszający . To były piękne dni dla nas w Solidarności.

Bb 22. września 2013, 20:57

Ktos to juz ogladal? Przeciez w kinach jeszcze nie ma wiec skad to miejsce w rankingu

Dodaj nowy komentarz Wałęsa. Człowiek z nadziei

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

20 kwietnia
13 kwietnia
6 kwietnia

Zapowiedzi

26 kwietnia
27 kwietnia
4 maja
11 maja
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin