Lang gb
|

Wasze hity

  1. Gotowi na wszystko. Ex...
  2. Cudowny chłopak
  3. Trzy billboardy za Ebb...
  4. Pomiędzy słowami
  5. Tamte dni, tamte noce
  6. Najlepszy
  7. Kobieta sukcesu
  8. Coco
  9. I tak Cię kocham
  10. Czas mroku
KEI

Sztuka uciekania

L'art de la fugue
Reżyseria: Brice Cauvin

Repertuar filmu "Sztuka uciekania" w Warszawie

Brak repertuaru dla filmu "Sztuka uciekania" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Sztuka uciekania
Tytuł oryginalny: L'art de la fugue
Czas trwania: 98 min.
Produkcja: Francja , 2014
Gatunek: dramat / komedia
Premiera: 23 października 2015
Dystrybutor filmu: Vivarto

Reżyseria: Brice Cauvin
Obsada: Laurent Lafitte, Agnes Jaoui, Benjamin Biolay, Irène Jacob

„Sztuka uciekania”, nominowana do prestiżowej nagrody Chéries-Chéris w kategorii najlepszy film, to będąca adaptacją popularnej książki amerykańskiego pisarza Stephena McCauleya historia trójki braci. Antoine (znany z „Nieobliczalnych” i „Riwiery dla dwojga” Laurent Lafitte) jest dziarskim intelektualistą, który nosi się z zamiarem kupna domu razem ze swoim wieloletnim chłopakiem Adarem (Bruno Putzulu), chociaż nie wydaje się, by do tej decyzji zdążył dojrzeć. Jego młodszy brat, biznesmen Louis (Nicolas Bedos, „Wspaniała”, „Miłość i turbulencje”) chce poślubić swoją szkolną miłość, ale plan komplikuje mu romans z kochanką z Belgii (muza Krzysztofa Kieślowskiego, Irène Jacob). Najstarszy z braci, Gerard (Benjamin Biolay, „Książe nie z tej bajki”) jest w separacji ze swoją żoną. Właśnie wrócił do domu rodziców, którym pomaga prowadzić sklep odzieżowy.

„Sztuka ociekania” portretuje trzech zagubionych mężczyzn, którzy muszą nauczyć się dostrzegać problemy toczące ich życiem i zmierzyć się z nimi. To słodko-gorzka opowieść, utrzymana w klimacie filmów Woody’ego Allena, o znajdowaniu kompromisów pomiędzy tym, o czym marzymy, a tym, co możemy.

Konsultantem scenariusza filmu była Agnès Jaoui (która wystąpiła też w nim w roli Ariel), jedna z najciekawszych współczesnych reżyserek we Francji. Jej filmy zebrały mnóstwo nagród na najważniejszych festiwalach filmowych. Jaoui ma na koncie m.in. Europejską Nagrodę Filmową i nagrodę w Cannes – obie za scenariusz filmu „Popatrz na mnie”, oraz Cezara za najlepszy film „Gusta i guściki”. Jej filmy doceniano za subtelne przedstawienie relacji międzyludzkich, bystre dialogi i wyważenie w łączeniu goryczy i radości. Te cechy jej twórczości doskonale widać także w „Sztuce uciekania”.Średnia ocena: 1.0
rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0
Oceniono 1 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Sztuka uciekania

Wasze opinie

Dodaj nowy komentarz Sztuka uciekania

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

16 marca
15 marca
9 marca
8 marca
2 marca

Zapowiedzi

22 marca
23 marca
6 kwietnia
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin